>
TOGÜ TIP FAKÜLTESİ’NDE BEYAZ ÖNLÜK HEYECANI

TOGÜ TIP FAKÜLTESİ’NDE BEYAZ ÖNLÜK HEYECANI

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Tıp Fakültesi tarafından Dönem 1, Dönem 2 ve Dönem 3 öğrencilerine beyaz önlük giyme töreni düzenlendi

18 Kasım 2021 - 20:31

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Tıp Fakültesi tarafından Dönem 1, Dönem 2 ve Dönem 3 öğrencilerine beyaz önlük giyme töreni düzenlendi. Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş, Prof. Dr. İsa Gökçe, Prof. Dr. İbrahim Özbay, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan, Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nihat Uluocak, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Tekdemir, Tıp Fakültesi öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Dönem 3 öğrencisi Ceren Aydın yapmış olduğu konuşmada, hekimlik mesleğinin en önemli özelliğinin insana dokunabilmek olduğunu belirterek beyaz önlüğün merhametin, temizliğin ve güvenin sembolü olduğunu vurguladı. Bugün giyecekleri beyaz önlüklerin geleceğe umut olmasını dileyen Aydın dönem arkadaşları adına yapmış olduğu konuşmadan gurur ve onur duyduğunu belirterek sözlerini sonlandırdı.

 

DEKAN ÖZKAN: HEKİMLİK BİR SANATTIR

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan yapmış olduğu konuşmada, geçmiş yıllarda 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri içerisinde önlük giyme töreninin de yapıldığını söyleyerek her iki törenin heyecanını ayrı ayrı yaşayabilmek adına önlük giyme töreninin bugüne planlandığını belirtti. Özkan konuşmasında insanı ve mesleği sevmekle başlayan hekimliğin sadece bir meslek değil aynı zamanda bir sanat olduğunu, mesleği sevenler açısından oldukça güzel sonuçlarının olduğunu vurguladı. Mezun olunan bilgilerle mesleğin ömür boyunca sürdürülemeyeceğini, hekimlerin kendilerini güncellemeleri gerektiğini belirten Özkan öğrencilere beyaz önlüğü ömürleri boyunca taşıyacaklarını bu yüzden de beyaz önlüğe yakışır bir meslek hayatı sürdürmeleri gerektiğini söyledi. Özkan beyaz önlüklerin hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

PANDEMİ DÖNEMİNDE ÇOK FAZLA VAKA GÖREREK EĞİTİM ALDILAR

Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin ise salgın sebebiyle önlük giyme töreni yapılamadığını,  düzenlenen törenle bunun telafi edildiğini ifade ederek eğitim öğretime yeni başlayan öğrenciler açısından önlük giyme töreninin oldukça önemli olduğunu belirtti. Öğrencilerin ailelerine teşekkürlerini ileten Rektör Şahin, doktor adayı öğrencilere önlük giyme töreni düzenlemekten oldukça memnun olduğunu belirtti. Tıp Fakültesi hastanesinin büyük gelişmeler gösterdiğini, Covid salgını sürecinde bölgesine ve Tokat’a yüksek destek sağladığını ifade eden Rektör Şahin, öğrencilerin çok fazla vaka görerek eğitimlerini devam ettirdiklerini söyledi. Bu anlamda TOGÜ Tıp Fakültesinden mezun olan öğrencilerin oldukça yetkin doktorlar olacağını vurgulayan Rektör Şahin, doktor adaylarının her türlü farklılıklara saygı duymaları ve beyaz önlüğe yakışır bir meslek hayatı sürdürmeleri gerektiğini belirtti. Rektör, beyaz önlük giyen öğrencilere önlüklerinin hayırlı olması temennisinde bulunarak konuşmasını sonlandırdı.

 

Açılış konuşmaları sonrasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Tekdemir tarafından “Genç Hekimlere 5 Ders” başlıklı açılış konferansı gerçekleştirildi. Program Dönem 1, Dönem 2 ve Dönem 3 öğrencilerine Rektör, Rektör Yardımcıları ve Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından önlüklerinin giydirilmesiyle son buldu.

2021/11/2021-11-18-20-35-37.jpg
2021/11/2021-11-18-20-35-39.jpg
2021/11/2021-11-18-20-35-42.jpg
2021/11/2021-11-18-20-35-44.jpg
2021/11/2021-11-18-20-35-47.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x