TOGÜ ve Kırgızistan OSH arasında protokol

TOGÜ ve Kırgızistan OSH arasında protokol

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Kırgızistan OSH Devlet Üniversitesi arasında Mevlana Değişim, Erasmus ve Memorandum of Understanding (MOU) protokolü imzalandı

24 Ocak 2020 - 11:48


Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Kırgızistan OSH Devlet Üniversitesi arasında Mevlana Değişim, Erasmus ve Memorandum of Understanding (MOU) protokolü imzalandı. Üniversite Senato odasında gerçekleşen imza törenine Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş, Prof. Dr. İbrahim Özbay, Kırgızistan OSH Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Theo Kudaiberdi Gaparalieviç ve her iki üniversitenin dekanları katıldı. İmza töreninde konuşma yapan Kırgızistan OSH Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gaparalieviç, “ 2.5 ay önce rektör olarak atandım ve bu zaman içerisinde ilk yurtdışı ziyaretimi Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine yaptım. Bu ziyaretimizde her iki üniversite arasında protokol imzaladık. Uluslararası anlamda gerçekleştirdiğimiz ilk anlaşma olması sebebi ile de bu bizim için önem arz etmektedir. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine ilk girdiğimde gerek doğası gerekse yakın davranmanızdan dolayı hiç yabancılık çekmedim. Bu beni çok mutlu etti. Misafirperverliğinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. İmzaladığımız protokol her iki üniversiteye de hayırlı olsun” dedi. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İbrahim Özbay ise yaptığı konuşmada, “Üniversite olarak dünya genelinde tanınırlığımızı arttırmak için çeşitli ülkelerle protokol imzalıyoruz. Bugünde Kırgızistan'da eğitim veren OSH Devlet Üniversitesiyle Mevlana Değişim, Erasmus ve Memorandum of Understanding (MOU) protokolü olmak üzere 3 alanda anlaşma yaptık. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Konuşmaların ardından imza törenine geçildi. Tören sonrasında Kırgızistan OSH Devlet Üniversitesi Prof. Dr. Theo Kudaiberdi Gaparalieviç Rektör Yardımcılarımıza Kırgızistan yöresine ait hediyeler takdim etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaz Gölü ziyarete kapatıldı
Kaz Gölü ziyarete kapatıldı
“TOKAT ÇOK İYİ YERLERE GELECEK”
“TOKAT ÇOK İYİ YERLERE GELECEK”