TOGÜ VE OKA ARASINDA DESTEK PROTOKOLÜ

TOGÜ VE OKA ARASINDA DESTEK PROTOKOLÜ

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve OKA (Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı) arasında “Teknik Destek Projesi” ve “ OKA CBS Laboratuvarı İmkânlarının Kullanılması” yönünde işbirliği protokolü imzalandı.

06 Nisan 2019 - 15:44


Rektörlük makamında gerçekleşen imza törenine Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve Tokat OKA Koordinatörü Mehlika Dicle katıldı.
İlk olarak Ülkemizin yenilenebilir enerji politikalarına bölgemiz ve ilimiz adına katkı sağlamak üzere Taşlıçiftlik Yerleşkesinde kurulması planlanan “Güneş Enerji Santrali”'nin ön fizibilite raporu hazırlanarak, hayata geçirilmesi ve kurulacak santralle elektrik masraflarının asgari düzeye çekilerek, ilimiz ve bölgemizde önemli bir rol model kurumlardan biri olması amacıyla “Teknik Destek Projesi” protokolü imzalandı.
İkinci olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “ Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı” çerçevesinde desteklenen ve uygulama süreci tamamlanan “OKA Rekabetçiliğinin Arttırılması” projesinin tedarik bileşeni kapsamında Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve OKA arasında CBS Laboratuvarı işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında ARCGIS yazılımı ile TR83 uydu fotoğrafları çekilerek Üniversitenin ilgili bölümleri tarafından kullanılması sağlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x