TOGÜ, yabancı öğrencilerle İş adamlarını dünyaya açacak

TOGÜ, yabancı öğrencilerle İş adamlarını dünyaya açacak

Sanayici ve İşadamlarıyla bir araya gelen TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, “Üniversitemizde her alanda yetişmiş elemanlarımız var. İşbirliğinin pazarlığı olmaz. Üniversite olarak sanayi ile işbirliği olmazsa olmazımız. 40 üzerinde ülkeden öğrenci ve hoca bulunduğunu her dili konuşabilecek öğrenci ve akademisyenler var. Sizler de gelin bizle iştirak edin. Bu öğrenciler sizleri Türkiye’nin ötesine götürür” dedi

15 Kasım 2019 - 10:41

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin Üniversite Sosyal Tesislerinde Tokatlı sanayici ve işadamları ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantıya, Rektör Danışmanları ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Kubilay Özyer ve KARMER ( Kariyer ve Araştırma Merkezi) Müdürü Doç. Dr. Doğan Bozdoğan, KUSİ Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Hakan Polatçı, Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörlüğünden Prof. Dr. Rüştü Yayar ve sanayici ve işadamları katıldı. Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, eskiyi bir yana bırakıp Üniversitedeki akademik potansiyeli sanayici ve işadamları ile işbirliği yaparak daha olumlu hale getireceklerini söyledi.

 

Rektör Şahin, “Gelişmiş kültürlerde ve Avrupa’da eleştirili yapılacağı zaman önce güzel yönleri ile başlanılır ve negatif yönü çok güzel eleştirilir. Ama sonunda her şeye rağmen güzel bir çalışma olmuş der ve heves kırmazlar. Önce sizleri davet ettim. Sonra akademisyenlerimizi davet edeceğim. Sizin adaptasyon yeteneğiniz bize göre daha kuvvetlidir. İşbirliğinin pazarlığı olmaz. Üniversite olarak sanayi ile işbirliği olmazsa olmazımız. Kendi açımızdan değil her açıdan olmazsa olmazımız. Bizim Üniversitemizde her alanda yetişmiş elemanlarımız var. Teknoparkımız var. Bu yetişmiş elemanlarımızı sanayicilerimizle bir araya getirmek en çok istediğimiz şeydir. Bunun iki yönü vardır. Bir tanesi Üniversitemize gelerek yetişmiş elemanlarımızla bir araya gelmeniz. Teknoparkımızla görüşün. Oradaki hocalarımız sizleri gerekli yerlerle görüştürsünler. Bizim kapılarımız siz sanayicilerimize işadamlarımıza kapımız her zaman açıktır. Biz hocalarımızın sizinle işbirliği yapmasında bir kısıtlamamız yok” diye konuştu.

 

DÜNYANIN HER YERİNE ULAŞABİLİRİZ

TOGÜ’de 40 üzerinde ülkeden öğrenci ve hoca bulunduğunu her dili konuşabilecek öğrenci ve akademisyenler olduğunu belirten Şahin, “Bizim dünyanın her yerine ulaşma ve güvenilir insanlara ulaşma imkânımız var. Dünyanın her yerine gidiyoruz. Sizlerde gelin bizimle iştirak edin. Sizlere her türlü yabancı dil imkânı sağlayabiliriz. Gelin bizden destek isteyin her türlü şartları biz size sunalım. Tokat sokaklarındaki yabancı öğrencilerimizi hepiniz görüyorsunuz. Bu öğrenciler şehrimize çok güzel bir renk getirdi. Sizlerde bu öğrencilerimizle şartlarınız doğrultusunda işbirliği yaparak yardımcı olun. Bu çocuklar sizleri Tokat ötesine, Türkiye ötesine götürür. Bu öğrencilerimiz Tokat’a inanılmaz gelir bırakmaktadır. Öğrencilerimizi kısmi zamanlı öğrenci olarak çalıştırmakta hiçbir sıkıntı yok. 35 bin öğrencinin Tokat’ta olması son derece önemli. Öğrencilerimize temas edelim. Bu öğrencilerimiz kendi memleketlerinde Tokat’ta şu işadamıyla görüştük. Şunları yaptılar diyecektir. Buda hem sizler için hem de bizler için son derece önemlidir. Bizim yurtdışı seyahatlerimizde numune ürün göndermek isterseniz yardımcıda olabiliriz. ” dedi.

Toplantı sonrasında Tokatlı sanayici ve işadamları fikir ve önerilerini paylaştılar.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ta kenevir üretimi sonuç vermedi
Tokat'ta kenevir üretimi sonuç vermedi
BU TİYATROYA KİM SON VERECEK?
BU TİYATROYA KİM SON VERECEK?