TOGÜ’YÜ SEÇMEK İÇİN, ONLARCA NEDEN VAR

TOGÜ'YÜ SEÇMEK İÇİN, ONLARCA NEDEN VAR

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof Dr Bünyamin Şahin, tamamlanan YKS 2021 Sınavı sonrasında tercih yapacak adayların Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesini seçtiğinde sağlayacağı faydaları gazetemize verdiği özel mülakat ile paylaştı.

30 Temmuz 2021 - 21:22 - Güncelleme: 02 Ağustos 2021 - 21:24

2021 YKS sonuçları açıklandı. Üniversite tercihleri, sınav sonuçlarının açıklanmasından bir hafta sonra ÖSYM AİS sayfasında başlayacak. Sınav merkezi, 2021 Üniversite tercih kılavuzunu sitesinde yayımlayacak. Adayların tercihlerinde Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ni neden seçmeli? Üniversitenin avantajları neler? İşte tüm bu sorların yanıtlarını Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof Dr Bünyamin Şahin’den aldık.

 

DEĞİŞİMİN ADI TOGÜ

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinin hızla değişen dünyada ve hızlı gelişen teknoloji sürecinde üniversitelerin her zaman öncü olması beklentisini karşılayan bir üniversite olduğunu dile getiren Rektör Şahin, öğrencilerin de üniversite tercihinde bulunurken bu hususa dikkat etmelerinde fayda olduğu vurgusunu yaptı. Gazetemize başlıklar altında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesini ve Tokat’ı anlatan Rektör Şahin: “TOGÜ, değişime ve teknolojik altyapısı ile dijitalleşen dünyaya hızlıca uyum sağlayan dinamik bir üniversitedir. Tüm öğrencilerin tercih yaparken önyargılarından arınarak eğitim öğretim kalitesinin yanı sıra üniversitelerin dinamik yapısını ve teknolojik gelişimini göz önünde bulundurmalarını tavsiye ediyorum.

 

DEĞİŞİME HIZLA AYAK UYDURAN DİNAMİK BİR ÜNİVERSİTE

Üniversitemiz Covid-19 Pandemisi ile beraber uzaktan eğitim sürecine hızlıca adapte olmuştur. Bu hızlı adaptasyonda üniversitemizde pandemi öncesinde tüm bölümlerde program kılavuzlarının oluşturulmuş olmasının katkısı yüksektir. Gelişen pandemi süreci ile birlikte zaten dijitalleşmiş olan program içerikleri hızlıca uzaktan eğitim için uyarlanmıştır. Üniversitemiz akademisyenleri sürece uyum sağlayarak yürütmüş oldukları dersleri hızlı bir şekilde dijital ortama aktarmıştır. Derslerle ilgili materyaller, slaytlar ve canlı dersler uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir. Üniversitemizin dijital altyapısı ile pandemi sürecinin olumsuzlukları en aza indirgenmiş Üniversitemizin dinamik ve değişimlere hızlıca uyum sağlama kabiliyeti bu süreçte kendini göstermiştir.

 

ÇEVRECİ KAMPÜSLERİMİZ

Kıt kaynaklar ve değişen iklim nedeniyle doğanın nimetlerinin her geçen gün daha da önemli hale geldiği günümüz şartlarında üniversitemiz çevreye duyarlı bir anlayış geliştirmiştir. Bu kapsamda üniversitemiz kendi elektriğini üreten, yağmur sularını ve dökülen yaprakları toplayan, katı atık tesisleri bulunan bir üniversitedir. Üniversitemiz kampüslerinde kurulan elektrik üretim tesisi ile kampüsümüzün kendi elektrik ihtiyacı karşılanırken toplanan yağmur suları sulama amaçlı kullanılmaktadır. Bu yenilikler Üniversitemizi,  Dünya üniversitelerini çevreye duyarlılık, enerji, atık, ulaşım yönetimi ve sürdürülebilirlik alanlarında değerlendiren GreenMetric 2020 yılı sıralamasında, altyapı kategorisinde 1200 puan ile Dünyada 912 üniversite içerisinden 54. Türkiye’de ise 56 üniversite içerisinden 2. sıraya taşımıştır.

 

DİJİTALLEŞEN DÜNYA

Dijitalleşen dünyada üniversitemiz de hızlıca yerini almıştır. Her öğrenci transkript, mezuniyet belgesi gibi dokümanlarını dijital ortamlardan sağlayabileceği gibi dersleri ile ilgili tüm içeriklere dijital ortamlar üzerinden erişebilmektedir. Üniversitemizi inceleyen her bir aday öğrenci veya üniversitemizin herhangi bir bölümünü kazanan bir öğrenci, ilgili web sayfası üzerinden tüm programların içeriklerine, ders programlarına, ders materyallerine ve hatta sınavlarla ilgili örnek sorulara ulaşabilmektedir. Bu olanağı TOGÜ tüm öğrencilere sağlayarak önemli bir ihtiyacı gidermiş, çağın gereğini hızlıca yerine getirmiştir. Aynı zamanda üniversitemizin tüm iletişim kanalları da aktif olarak kullanılmakta ve öğrencilerin üniversitemiz ile ilgili her türlü bilgiye erişmesi sağlanmaktadır. Yani bir öğrenci internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan üniversitemizin tüm olanaklarını görebilme şansına sahiptir.

 

KARİYER

Her öğrencinin ortak hedefi kariyerinde ilerlemek ve mesleğinde başarılı olmaktır. Üniversitemizin herhangi bir programına yerleşen bir öğrencinin üniversitemiz bünyesinde kurulan Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi ile kariyerinde doğru adımlar atması sağlanmaktadır. Bu kapsamda öğrenciler, kariyer planlaması için gerekli eğitimlerin yanı sıra CV hazırlama, iletişim, mülakat becerileri gibi eğitimler ile de desteklenmektedir. Tüm bu eğitimler öğrencilerin mezuniyet sonrası vakit kaybetmeden istihdama katılması için yapılmaktadır. Bu imkânın yanı sıra üniversitemizde bulunan Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla sektörle işbirliği yapılmakta ve öğrencilere teknoloji eğitimleri sağlanmaktadır.

 

KAMPÜS OLANAKLARI

Eğitim öğretimin önemi kadar öğrencilerin kampüs yaşamları da önem arz etmektedir. Üniversitemiz kampüsleri öğrencinin her türlü ihtiyacı göz önünde bulundurularak planlanmış ve tasarlanmıştır. Bu kapsamda eğitim, sosyal, sportif ve sanatsal faaliyetler için elverişli ortamlar sağlanmıştır. Tamamlanmış altyapı ve binaların yanı sıra öğrencilerin yeşil kampüsümüzde vakit geçirebileceği kamelyalar, sosyal tesisler, stadyum, voleybol, basketbol, futbol sahaları, tenis kortları, yüzme havuzu, çeşmeler, akarsular, marketler, bankalar, mağazalar, kırtasiye, öğrenci butiği ve diğer birçok imkân bulunmaktadır. Bunların yanı sıra öğrenciler için sağlık ocağı, rehberlik ve psikolojik danışmanlık merkezi gibi olanakları da bulunmaktadır. Her bir öğrenci kampüsümüzde tüm ihtiyaçlarını giderebilmekte ve kampüslerimizde kaliteli vakit geçirebilmektedir.

 

TOKAT

Tarihi ve doğal güzellikleriyle Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden bir olan Tokat aynı zamanda medreseler şehridir. Üniversitemiz de bu geleneği devralan, geçmişle bağını koparmamış ancak geleceğe de kararlı adımlarla yürüyen genç ve dinamik bir üniversitedir. Öğrenciler, üniversitemizi tercih etmeleri durumunda güvenlik ve ulaşım sorunu yaşamadan tarihi ve doğal güzellikler içerisinde sosyal aktiviteleri çok olan bir şehirde eğitim göreceklerdir. Özet olarak, TOGÜ bulunmuş olduğu şehir, yerleşmiş olduğu kampüs, dijitalleşmiş ve teknolojik altyapısı, donanımlı ve yenilikçi akademik personeliyle öğrencilerine yüksek düzeyde eğitim veren bir üniversitedir. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, öğrencilerin üniversite eğitiminde tüm beklentilerini yüksek düzeyde karşılayabilecek potansiyele sahip bir üniversitedir. Öğrencilerin tercih yaparken bu hususları göz önünde bulundurmalarını ve TOGÜ’nün imkânlarından faydalanmaları için Üniversitemizi tercih etmelerini diliyor, tüm öğrencilere başarılarla dolu bir hayat temenni ediyorum” diye konuştu.

Dursun Ekrem Er / Özel Haber

2021/07/2021-07-30-21-27-46.jpg
2021/07/2021-07-30-21-27-49.jpg
2021/07/2021-07-30-21-27-54.jpg
2021/07/2021-07-30-21-28-01.jpg
2021/07/2021-07-30-21-28-08.jpg
2021/07/2021-07-30-21-28-13.jpg
2021/07/2021-07-30-21-28-17.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin Tunç oldu
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin...