>
Tokat 15 Temmuz’u unutmadı, unutturmadı

Tokat 15 Temmuz’u unutmadı, unutturmadı

Tokat'ta, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında resim sergisi açıldı, 15 Temmuz Gazileri ziyaret edildi, mevlit okundu, şehitlik ziyaret edildi, şehitler için koşu yapıldı. Akşam ise Saat 20.00’de Tek Yürek Programı etkilikleri kapsamında protokol konuşmaları, konser, Kuran-ı Kerim okunması ve şehitler için dualar edildi. Saatler tam 00.13’te ise tüm camilerde salalar okundu. Sonrasında ise sosyal mesafe kuralları içinde demokrasi nöbeti tutuldu.

16 Temmuz 2020 - 13:23

Kentte, etkinlikler kapsamında ilk olarak Cumhuriyet Meydanı'nda '15 Temmuz Şehitler' isimli resim sergisi açıldı. Açılışa, Tokat Valisi Ozan Balcı, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 48'inci Piyade Alay Komutanı Piyade Albay Ayhan Ocak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Kınay, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, , kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. Açılış programın ardından il protokolü, Ali Paşa Camii'nde şehitler için okunan mevlit programına katıldı. Sonrasında ise Erenler Mezarlığı'ndaki şehitlik ziyaret edilerek kabirlere karanfil bırakıldı. Tokat Müftüsü Abdullah Pamuklu tarafından burada Kuran tilaveti okunarak, dua edildi.

15 Temmuz Gazilerine ziyaret

Vali Dr. Ozan Balcı ve il protokolü 15 Temmuz Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz gazisi Hasan Yaşar ve Hasan Sarman’ı evlerinde ziyaret etti. 


15 Temmuz'daki hain darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine sokağa çıkarak, İstanbul’da gazi olan Hasan Yaşar ve Hasan Sarman’ı ayrı ayrı evlerinde ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Gazilerimiz ve şehitlerimiz, hiçbir çıkar gözetmeksizin devletimiz, milletimiz, ezanımız, bağımsızlığımız, birlik ve beraberliğimiz için fedakarca mücadele eden insanlarımız. Bu uğurda şehit olanlara rahmet diliyorum. Gazilerimize minnet duygularımı ifade etmek istiyorum. Gazilerimiz, şehitlerimiz ve aileleri bizim baş tacımız.” dedi.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından ise Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında şehitleri anma koşusu yapıldı. Koşu GOP stadyumundan başlayarak Cumhuriyet meydanında son buldu.

Saat 20.00’de Tek Yürek Programı etkilikleri kapsamında protokol konuşmaları, konser, Kuran-ı Kerim okunması ve şehitler için dualar edildi. Saatler tam 00.13’te ise tüm camilerde salalar okundu. Sonrasında ise sosyal mesafe kuralları içinde demokrasi nöbeti tutuldu.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x