TOKAT 1969 SPOR’DA TRANSFER ATAĞI

TOKAT 1969 SPOR’DA TRANSFER ATAĞI

Tokat 1969 Spor takımının Teknik Sorumlu hocası İsmet Kal, ligin ikinci yarısı için görüşlerini spor müdürümüz Arif Sağdıç’a açıkladı.

03 Ocak 2020 - 12:37

Tokat’ın Amatör Kümeye renk katan yeni takımı Tokat 1969 Spor, dış transferde atağa kalktı.

Tokat 1969 Spor takımı, Tokatspor takımının eski futbolcularından Kaleci Mehmet Dönmezdemir, Gökalp Seçal ve Haluk Ulaşaoğlu ile prensipte anlaştı. Diğer taraftan 5 futbolcu ile de görüşmelerin devam ettiği müjdesini veren İsmet Kal, “Zaman çok kısa. Bu futbolcularla hemen anlaşıp, Pazar gününe lisans işlemlerini yetiştirmek istiyoruz. Ligin ikinci yarısına daha güçlü bir takımla lig yarışında olmak istiyoruz. Yeni transfer gurubu ve eski futbolcuları hemen kaynaştırıp ligde sıkıntı yaşamak istemiyoruz” dedi.

HOCAM AYRILAN VAR MI?

Ligin ilk yarısındaki kadrolarını koruyup, ikinci yarıya takviyelerle daha güçlü çıkacaklarını ifade eden Kal, “Şuan takımdan ayrılan hiçbir futbolcumuz yok. Ligin ilk yarısındaki kadromuzu koruyup birde takviyeler yapıyoruz. İkinci yarıda daha güçlü bir takımla yola devam etmek için başkanımız ve yöneticilerimiz gece gündüz çalışıyorlar. Tokat 1969 Spor takımı olarak bizim amacımız, kesinlikle play off guruplarına kalmak. Play offlardan direk final oynayıp Bal Ligine çıkmak istiyoruz. Tokat ilinin profesyonel ligde takımı kalmadı. Acil olarak biz takım olarak 3. Lige hemen çıkıp, ilimizi başarılı bir takımla temsil etmek istiyoruz. Bu zorlu lig yarışında tüm Tokat’lı sporseverleri bundan sonraki maçlarda yanımızda görmek istiyoruz” diye konuştu.

LİGİN İKİNCİ YARISINA TAKIM OLARAK HAZIR MISINIZ?

Tokat 1969 Spor futbol takımının Teknik Patronu İsmet Kal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ligin ikinci yarısına daha güçlü bir takım olarak başlamak istiyoruz. Bunun için tüm şartları zorlayarak gireceğiz. Çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz. Artık sözün bittiği yere geliyoruz. Maçlarda hatanın telafisinin zor olacağı yerdeyiz. İkinci yarının ilk maçında ilimizin genç ve çok koşan takımlarından Aile Sosyal Politikalarspor ile Pazar günü karşılaşacağız. Pazar günü bu maç Uzunburun Sentetik Çim Sahada saat 14.30’da. İki takım da ilimizin takımı. Tokat derbisinde sahada hak eden takımımız kazansın. Bizim için bu maçın sonucundan çok sahada dostluk ve fair play kuralları kazanmalı. Bizim için iki takımın dostluğu ve kardeşliği önemli. Kazanan dostluk ve fair play, kaybeden ise holiganlar ve kötülük olmalı. Ligin ikinci yarısında tüm takımlarımıza kazasız belasız ve sakatlıklardan uzak bir lig yarışı diliyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x