google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
TOKAT, 2 BAKANLIKTA MASAYA YATIRILDI

TOKAT, 2 BAKANLIKTA MASAYA YATIRILDI

AK Parti Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş ile görüştü. Ziyaretlerde Tokat’ın sağlıktaki mevcut durumu ve devam eden adalet bakanlığı yatırımları ele alındı.

01 Nisan 2021 - 02:56

AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt ilk görüşmelerini Sağlık Bakanı Dr Fahrettin Koca ile gerçekleştirdi. Yapılan görüşme: “Tokat'ımıza yapılacak sağlık yatırımlarını ve pandemi sürecinde ilimizde yapılan çalışmaları değerlendirdik” mesajı ile Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt tarafından sosyal medya hesabından paylaşıldı.

 

TOKAT’IN SAĞLIK TURİZMİ ve VAKA SAYISI GÖRÜŞÜLDÜ

Üstün niteliklere sahip kaplıcalarıyla Termal Turizmde Türkiye’nin önde gelen illerinden olmayı hedefleyen Tokat’ta adını UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ne yazdıran ve KOAH ile astım hastalarına şifa dağıtan Ballıca Mağarası da bulunuyor. Tokat sağlık turizminin cazibe merkezleri arasında yer alırken Sağlık Bakanlığı da bu yönde ilin yıldızının parlaması için birçok adım atmıştı.  Öte yandan tüm dünyayı saran Covid-19 pandemisinde Tokat haftalardır kırmızı renk ile çok riskli grupta yer alıyor. 100 bin kişide görülen 13-19 Mart tarihli vaka haritasında 248,72’den, 20-26 Mart tarihli güncel haritada 273,47’ye yükselen Tokat’ın vaka durumu da bu görüşmede masaya yatırılmış oldu.

 

ADALET YATIRIMLARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan, Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş ile birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisinde toplantı gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda, Niksar Açık Cezaevi, Turhal Açık Cezaevi, Tokat Açık Cezaevi, Artova Adliye Binası, Zile Adliye Binası, Tokat Merkeze Adli Tıp Merkezi yapılması, Tokat Merkez Adliye binasının onarımı, Denetim Serbestlik Bürosu merkezinin oluşturulması konuları görüşüldü.

Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt gazetemize yaptığı değerlendirmede: “Bakan Yardımcısı ile yapılan görüşmeleri neticesinde Tokat’a yapılması planlanan yatırımlar ayrıntılı olarak dile getirildi. Cezaevleri, Adli Tıp Kurumu, Adliye binalarının yapılması için gerekli adımların bir an önce atılması konusunda gerekli çalışmalar, devam edecektir. Niksar Açık Cezaevi konusunda önceki aylarda alınan Kamu Yararı kararını onaylanması neticesinde, cezaevi ile ilgili işlemler hız kazanmış oldu. Artova İlçesine yeni adliye binası yapılması ile ilçe merkezi Adliye binasına kavuşmuş olacak, Adli olaylar neticesinde şehir dışında yapılan işlemlerin Tokat’ta yapılabilmesine olanak sağlayacak, Adli Tıp Kurumu için gerekli adım atılmış oldu. Tokat Merkez’de bulunan Adliye binası ile 2018 yılında yapılan ek hizmet binası hizmete devam etmektedir. Yapılan görüşme ile Tokat adliye binasının yeni yüzüne kavuşması için gerekli adımlar atılmış olacak. Tokat Adliye binası içinde hizmet vermeye devam eden, Denetimli Serbestlik Bürosu için yeni bir alan oluşturulması planlanmaktadır. Son dönemde Tokat almış olduğu yatırımların Adalet Bakanlığı ile yeni bir alana taşınmış oldu” ifadelerini kullandı.

HABER: Mihriban KOÇAKER – Dursun Ekrem ER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA "YEMEK" GARABETİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ