TOKAT’A SEKiZ YENi SENTETiK ÇiM SAHA

TOKAT'A SEKiZ YENi SENTETiK ÇiM SAHA

Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından başlatılan ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nca finanse edilecek olan sekiz yeni sentetik çim sahanın yapım işi ihalesi tamamlandı.

23 Haziran 2020 - 00:01


Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun yeni dönem Spor projeleri arasında yer alan sentetik çim saha alanları için Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılan görüşmelerle ödenek kısımları tamamlandı.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları ile 20 Şubat 2020 tarihinde imzalanan protokolle Gençlik ve Spor Bakanlığımız Tokat'ın tamamında 42 Milyon TL'lik spor yatırımlarına başladı. Bu doğrultuda Valiliğimiz, Belediyemiz ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzle birlikte Tokat Merkez için spor projelerimizi Bakanlığımıza sunduk ve bunların finans edilmesi noktasında kararlar alındı.
Bahçelievler, Bedestenlioğlu, Beybağı, Erenler, Karşıyaka, Mahmutpaşa, Topçubağı ve Yeşilırmak Mahallelerimize yapılacak olan 15x30 metre ölçülerinde Sentetik Çim Saha Yapım işi ihalesi tamamlandı. İnşallah en kısa sürede yapımı tamamlanarak mahalle sakinlerimizin hizmetine açacağız. Sentetik Çim Sahalarımızın yapımları Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından finanse edilecek.
Halkımızın sağlığı, mutluluğu bizim için her şeyden önce gelir. Tokat Belediyesi olarak spora ve sporcuya her zaman destek oluyoruz. Bu kapsamda mahallelerimizde spor yapılabilecek alanlar oluşturmayı kendimize hedef edinmiştik. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar belediyemiz bütçesi ile dokuz farklı bölgede sentetik çim saha, şehrimizin iki ayrı noktasında da spor kompleksleri ve basketbol sahaları yaptık. Böylece çocuklarımızın, gençlerimizin ve halkımızın spor yaparak sağlıklı ve kaliteli zaman geçirmelerini sağlıyoruz.
Gençlik ve Spor Bakanlığımızla yaptığımız görüşmelerimizle hamdolsun bugün projelerimiz birer birer yükselmeye başlıyor.
Başta; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrrem Kasapoğlu'na, Sayın Valimize, Tokat Ak Parti Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Tokat'ımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Furkan YAVUZ
  3 ay önce
  Toki konutlarınada yapılsın
 • Mehmet Özdilek
  3 ay önce
  Geç kalmış bir proce emeği geçenlerden allah razı olsun
 • Necati
  3 ay önce
  Konutlardan sağlık açısından yeterli uzaklıkta yapılırsa sözü edilen yararlar elde edilebilir.Yoksa sporla gençlere yönelik bir alt yapı yapılırken diğer insanların konutlarında geçirecekleri konfora zarar verebilirsiniz.Nitekim Karşıyaka Mahallesi Geksi Caddesi mevkinde yapı*** saha insanların konutlarında ki konforu olumsuz etkilemiştir.Apartman aralarında meskenlere yakın a***lara saha yapıldığında;rahatsız edici gürültüye neden olmaktadır.Evlerde yaşlı,hasta,erkenden işe giden yada eğitim çağında bulunan ailelerin olduğunu varsaydığımızda kimi zaman gece 24:00 leri geçene kadar devam eden oyunlar insanlara eziyet yaşatmaktadır.Bu sahalar yapılırken ÇED raporu hazır***mıyor mu?Etrafta bulunan özel yaşam a***larına,konutlara vereceği rahatsızlık yönünden bir analiz yapılmıyor mu?Ben yaptım oldu mantığı ile yapı*** bu yatırım hizmet mi işkence mi?Kabahatler kanunun diye kanunumuz var ama uygulayan yok.En azından belirli saatler arasında açıp kapatarak kontrollü kul***dırabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!