Tokat’a yeni İl Halk Kütüphanesi yapılacak

Tokat’a yeni İl Halk Kütüphanesi yapılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı yatırım programında yer alan İl Halk Kütüphanesi Projesi Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu, Genel Müdür Yardımcısı Ali Odabaş, Daire Başkanı Ahmet Aldemir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adem Çakır ve ilgilerin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda ele alındı.

27 Eylül 2019 - 10:53

Mevcut İl Halk Kütüphanesi’nin yerine yapılması planlanan yeni bir İl Halk Kütüphanesi’nin Tokat’a değer katacağını dile getiren Vali Dr. Ozan Balcı, yapılan proje ile Tokat’a güzel bir kütüphane kazandırılmasının hedeflendiğini belirterek, Tokat’ın şehir kimliğine uygun bir kütüphane inşa edileceğini ifade etti. Fiziki donatılar ile Tokatlı hemşehrilerimize hizmet verecek şekilde klasik kütüphanenin dışında çok amaçlı bir kütüphane yapılacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, kitap okuma ve ders çalışma alanları, gençlere, çocuklara ve yetişkinlere özel alanları, çok amaçlı salonları, grup çalışma odaları, oturma alanları, müzik atölyesi, sergi salonları ve kafeterya gibi alanların içerisinde yer alacağı İl Halk Kütüphanesi’nden üniversite, ilkokul, ortaokul ve lisedeki öğrencilerimizin yanı sıra vatandaşlarımızın ve okul öncesi çocuklarımızın da yararlanabileceğini ifade etti.

Tokat’ı en zengin ve en çok kitabın olduğu il yapılmasının hedeflendiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığının katkılarıyla yapılacak İl Halk Kütüphanesi projesine olan beğenisini dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GOP Lisesi için ekip geliyor
GOP Lisesi için ekip geliyor
KADIN HAKEM MAÇA DAMGA VURDU
KADIN HAKEM MAÇA DAMGA VURDU