Tokat balı aroması ile fark oluşturuyor

Tokat balı aroması ile fark oluşturuyor

Tokat ili Arı Yetiştiricileri Birliği (TOKARIBİR) Başkanı Ali Demir, Tokat’ın bal üretiminde önemli bir noktaya geldiğini belirterek, “Şimdi bize düşen en önemli göre üretilen arı ürünlerini değerinden pazara ulaştırmaktır” şeklinde konuştu.

13 Haziran 2019 - 11:31

Tokat balını tanıtmaya yönelik olarak yaptıkları çalışmaları anlatan TOKARIBİR Başkanı Ali Demir, Topçam Balının çok önemli olduğunu, kekik, geven, alıç, korunga ve kır çiçeklerinin muhteşem araması ile Topçam Çiçek Balının bir eşinin bulunmadığını sözlerine ekledi.

“Bal Araması Değil / Baş Şurubu Değil / Bal üretiyoruz!” sloganının tamamen gerçekleri yansıttığını Tokat balını tadanların bir daha vazgeçemeyeceğini kaydeden Ali Demir, “Çiftçimize, üreticimize sahip çıkıyoruz” dedi.

Tanıtım materyallerinde “Topçam Çiçek Balı / Tokat'ın adı / Tokat'ın tadı / Tokat'ın balı” ifadelerini özellikle kullandıklarını aktaran Ali Demir, “Ballarımız tahlilidir ve Tokat yaylalarının hakiki balıdır. Bunun herkes tarafından bilinmesini özellikle istiyoruz” diye konuştu.

21 Haziran’da yüz kişiye Tokat arısı dağıtacaklarını taleplerin alındığını belirten Tokat ili Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Demir, “Hedefimiz sadece yurt içi pazarı değil, aynı zamanda yurt dışına da ürünlerimizi pazarlamak istiyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Köşe Yazarı Fatma Barbarosoğlu Rektör Şahin’i köşesine taşıdı
Köşe Yazarı Fatma Barbarosoğlu Rektör Şahin’i köşesine...
Sağlık yatırımları yerinde incelendi
Sağlık yatırımları yerinde incelendi