Tokat Belediyesi 2020 hedeflerine kilitlendi

Tokat Belediyesi 2020 hedeflerine kilitlendi

Tokat’ın içme suyuna yönelik hazırlanan Dartaş İçme Suyu Barajı Projesiyle şehrin 40 yıllık içme suyu ihtiyacının karşılanması planlanırken ayrıca belediyenin yılda ödediği 10 milyon TL’lik elektrikten tasarruf sağlanacak. 300 milyon TL’lik yeni sanayi sitesi projesi ve 20 milyon TL’lik Gümenek Millet Projesi çalışmalarına da 2020’de başlanacak

19 Aralık 2019 - 11:22

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, esnaf buluşmalarına devam ediyor. Toptancılar Sitesi esnaflarıyla sabah programında bir araya gelen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 2020 yılında başlanılacak projelere değinerek, esnafların istek ve taleplerini dinledi.  İstişareye önem verdiklerini belirten Eroğlu,  “Kamuoyu asla yanılmaz. Her vatandaşımızın düşüncesini önemsiyor, kamuoyunu sıcak tutmaya gayret ediyoruz” dedi.

Son gelişmeleri esnafla paylaşan Belediye Başkanı, 210 dönüm alanı kapsayacak 20 Milyon TL değerindeki Gümenek Millet Bahçesi Projesini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunduklarını, maliyetin tamamını bakanlığın karşılayacağını bildirdi. Eroğlu projeye 2020’de başlanacağını belirtti.

ELEKTRİKTE YILDA 10 MİLYON TL’LİK TASARRUF

Geçtiğimiz hafta Milletvekilleri ile birlikte Tarım ve Orman Bakanı Dr. Demir Pakdemirli’yi ziyaret ederek Tokat’ın içme suyuna yönelik hazırlanan Dartaş İçme Suyu Barajı Projesiyle ilgili görüştüklerini aktaran Başkan Eroğlu, “Bakanlığımız projemizi yatırım programına aldı ve inşallah 2020 yılında yapımına başlanılacak. Yaklaşık 40 Milyon TL’ye mal olacak bu proje ile Tokat’ın 40 yıllık su problemini çözmüş olacağız. Yeraltında elektrikli pompalar vasıtasıyla çıkardığımız suları iptal edeceğiz. Bir yılda 10 Milyon TL’lik elektrik parası ödüyoruz bunu iptal ederek yapılacak barajdan elektrik üretimi sağlamış olacağız” diye konuştu.

YENİ SANAYİ 300 MİLYONA MAL OLACAK

Yeni Sanayi Sitemizin yapımı için Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan da söz aldıklarını ve  sanayiyi, Kömeç Köyü’nün altında, Üniversitenin karşısındaki 540 dönümlük bir alana taşınmasını sağlayacaklarını söyleyen Eroğlu, “300 Milyon TL’ye mal olacak bu projemiz için Bakanlığımızın talimatları ile önümüzdeki yıl içinde yapımına başlanılacak. Biz Bu Şehre Sevdalıyız. Derdimiz gönüller kazanmaktır. Hamdolsun gücümüzün yettiğince şehre hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu şehri daha ileriye taşımak için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaldırım işgaline çözüm ortak adım
Kaldırım işgaline çözüm ortak adım
GOP Lisesi için ekip geliyor
GOP Lisesi için ekip geliyor