>
TOKAT BELEDİYESİ’NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

TOKAT BELEDİYESİ’NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Hizmet-İş Sendikası ile 2 yıllık toplu sözleşme imzalayan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Çalışanına ikramiye ve sosyal haklar dahil borcu olmayan ender belediyelerden biriyiz. Alın teri akıtan tüm kardeşlerimizin emeğini yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz" dedi

13 Ocak 2022 - 20:48

Tokat Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında Belediyede çalışan kadrolu işçi personele ait iki yıllık Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. İmza törenine; Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Hak-İş İl Temsilcisi ve Hizmet-İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul Demir, Belediye Başkan Yardımcıları ve kadrolu işçi personeller katıldı. Tokat Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen Toplu İş Sözleşmesi İmza Töreni öncesinde konuşma yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, sözleşmenin her iki taraf için hayırlı olmasını diledi.

Bölgede yer alan belediyeler içerisinde en yüksek ücreti verdiklerini ifade eden Başkan Eroğlu, Tokat için alın teri akıtan bütün mesai arkadaşlarına teşekkür etti. Başkan Eyüp Eroğlu “Yine güzel bir sözleşmemizi daha bitirdik ve imzalayacağız. Tokat’ımız için birlikte yol yürüdüğümüz, birlikte alın teri akıttığımız önemli kardeşlerimizsiniz. Bizler hep sizlere güvendik, sizlere inanarak bugüne kadar geldik ve çalışmalarımızı süratli bir şekilde yerine getirdik. Bu şehir için elimizden geldiğince birlikte ve beraberce alın terimizi akıtmaya devam edeceğiz" dedi.

 

EROĞLU: ÇALIŞANINA BORCU OLMAYAN BİR BELEDİYEYİZ

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: "Bu şehir hepimizin, bu şehrin daha da büyümesi için daha çok çalışacağız. 2022 Yılında yapacaklarımızı biran önce yerine getireceğiz. Her türlü istek ve taleplerinizi bizzat iletebilirsiniz, bizler de elimizden geldiğince bunları çözmeye gayret edeceğiz. Çalışanına ikramiye ve sosyal haklar dahil borcu olmayan ender belediyelerden biriyiz. Alın teri akıtan tüm kardeşlerimizin emeğini yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Rabbim hayırlı uğurlu etsin. Bütün arkadaşlarımıza çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.”

 

SENDİKA BAŞKANI DEMİR: EN İYİ SÖZLEŞME OLDU

Hak-İş Tokat İl Temsilcisi ve Hizmet-İş Tokat Şube Başkanı Resul Demir ise yaptığı açıklamada; “Toplu İş Sözleşmemiz iki yıllık bir süreci kapsıyor. 14.12.2021 ile 14.12.2023 tarihlerini kapsayacak. İmzalayacağımız sözleşmemiz en iyi sözleşme oldu. Sözleşmemize katkı sağlayan, ücretlerimizi en iyi derecede artırarak imzalayan Sayın Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından kadrolu işçi personeli ilgilendiren iki yıllık Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

2022/01/2022-01-13-20-51-01.jpg
2022/01/2022-01-13-20-51-05.jpg
2022/01/2022-01-13-20-51-08.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HER YERDE KAR VAR!
HER YERDE KAR VAR!
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki