Tokat Belediyesi’nden dolu dolu Ramazan

Tokat Belediyesi’nden dolu dolu Ramazan

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, bu yıl gerçekleşecek Ramazan ayı programı hakkında bilgi vererek halkı iftar sofralarına ve düzenlenecek programlara davet etti

16 Mayıs 2018 - 13:27

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ramazan ayını tebrik etti.  Eroğlu, bu yıl gerçekleşecek Ramazan ayı programı hakkında bbilgi vererek halkı iftar sofralarına ve düzenlenecek programlara davet etti. GOP Stadyumu önünde kurulan Ramazan Çadırında günlük 4 bin kişiye iftar vereceklerini belirten Eroğlu,  Cumhuriyet Meydanında kurulan Ramazan Sokağı’nda ise tasavvuf müziği ve şiir dinletileri, Hacivat-Karagöz oyunları gibi etkinlikler düzenlebeceğini söyledi. Ayrıca 3 mahallede merkezi mahalle iftarı düzenleneceğini duyuran Eroğlu, hazırlanan 5 bin gıda paketinin ise ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağını bildirdi.

Başkan Eroğlu, “Ramazanda geçen yıl olduğu gibi tek bir noktada çadırımız olacak. Stadyumun hemen önünde olacak. Günlük 4bin kişilik yemek planlıyoruz. Eğer talep artarsa biz de arttırabiliriz. İnşallah ilk iftarımıza ben de katılacağım. Bunun haricinde 5 bin gıda paketimizi ihtiyaç sahibi ailelere Tokat Belediyesi olarak dağıtacağız. Şuanda bunların hazırlıklarını da son safhaya getirdik. Yine her yıl düzenlediğimiz Ramazan Sokağı etkinliğimiz Cumhuriyet Meydanında kurulmuş olacak. Ramazan Sokağında 10’a yakın dükkanımız olacak. Gerek derneklerimize, gerek hanımlarımıza gerekse bazı firmalara burayı açıp ayrı bir görsellik sunacağız. Hergün çocuklarımıza yönelik eğlence parklarımız olacak. 30 günün 12 gününde de programımız olacak. Tasavvuf Müziği sanatçılarımız, Hacivat Karagöz gösterileri, Kur’an ziyafetleri, sohbet ve şiir dinletileri ile 12 programı Ramazan Sokağı’nda halkımız ile buluşturacağız. Bununla birlikte 3 tane merkezi mahalle iftarları yapacağız. Bunlardan birisi Cumhuriyet Lisesi önünde, Cumhuriyet Meydanında ve Karşıyaka bölgesi için de Esentepe’de Çarşamba Pazarı alanında toplu bir iftar olacak. Ev ve mahalle ziyaretleriyle yoğun bir çalışma içerisinde olacağız.” Diye konuştu.

HABER-FOTO: Sırrı SÜRER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım