TOKAT BELEDİYESİ OLMADAN BU İŞ OLMAZ

TOKAT BELEDİYESİ OLMADAN BU İŞ OLMAZ

Tokatspor eski yöneticilerinden ve yeni oluşum üyelerinden Ümit Kireçci ile şehrimizde futbol ve Tokatspor üzerine spor müdürümüz Arif Sağdıç özel bir söyleşi yaptı

28 Nisan 2020 - 10:52 - Güncelleme: 10 Mayıs 2020 - 15:59

 

Soru. Arif Sağdıç. Ümit bey bir süreden beri Tokat yeni oluşum adı altında bir gurup arkadaşınızla faaliyet yürütmektesiniz ne yapmaya çalışıyorsunuz.

Cevap, Ümit Kirecçi. Öncelikle nazik ziyaretiniz için çok teşekkür ediyorum. Ana amacımız Tokat ,ta futbolu gündemde tutmak için çaba sarfediyoruz. Daha önce yaklaşık bir buçuk ay süre ile yöneticilik tecrübemde oldu. Ancak o dönem istediğimiz şeyleri yapamadık. Bizden sonra A.Ş dönemi başladı. Maalesef A.Ş den sonrada daha iki yıla varmadan 50 yıllık çınar kurutuldu. Açıkça söylemek istediğim şey A.Ş ile artık bir yol alınamaz. Şuanda Tokat futbolu için ne yapabiliriz diye bir gurup arkadaşımızla düşünüyor ve bir yol almaya çalışıyoruz. Futbol bir şehrin dışarıya açılan vizyonudur. Komşumuz Sivasspor,un durumu ortadadır. Her şeyden önce şehirde futbol ve spor alanında el birliği ile hareket etmemiz zorunludur. Diğer taraftan Tokat belediyemiz mutlaka işin içinde olmalıdır. Başta sayın belediye başkanımız Eyüp Eroğlu her yerde yaptığı başarılı çalışmaları spor a da taşımalıdır. Hem şehir olarak hemde belediye olarak güçlerimizi birleştirirsek neden başarı gelmesin.

Soru. A. S. Tokat’ta futbol bittimi 50 Yıllık çınar kurudumu

Cevap. Ü. K. Amacımız çınarı yeniden filizlendirmek, yeni bir ruh ve anlayışla şehrimizde futbolu ayağa kaldırmak için tüm şartları zorlayarak çalışıyoruz. Söylemek istediğim diğer bir husus bu zamana kadar Tokatspor,daki yöneticilerin bir ikisi dışında hiç birinin parası kalmamıştır. Bizlerde bir gurup arkadaşımızla şehrimizde futbolun bitmemesi için tüm şartları zorlayarak çalışıyoruz. Bunun için pandemi nedeni ile arkadaşlarımızla tele konferansla görüşüyoruz, iştişarelerde bulunuyoruz. Futbola her anlamda  yeni yüzler kazandiırmanın peşindeyiz.

Soru. A.S. Yeni futbol yapılanmasından ne kasdediyorsunuz.

Cevap. Ü. K.  A.Ş. yapısından her hangi bir ümüdimiz kalmadı Tokat yeni futbol yapılanmasında alt yapının çok önemli olduğunu görüyoruz. Maalesef bu güne kadar şehrimizde alt yapıya yeterince önem verilmedi. Oysaki şu anda şehrimizde onlarca alt yapı  ve akademi ligler mevcut. Bu zamana kadar alt yapıya destek olamadık burada kendimizi hatalı görüyorum. Bu arada gerek Topçamspor  ve gerekse Tokat 1969 spor maçlarına izleme imkanı bulduk. Amatör takımlarımızda çok ciddi sıkıntılar mevcut olduğunu öğrendik.

Soru. A.S. Sözlerinizden Tokat spor kamu oyunun amatöre yeterince destek vermediğini anlıyorum doğrumu.

Cevap. Ü. K. Maalesef doğru. Söyleşimizin sonuna doğru şunları eklemek istiyorum. Başka Tokat yok. Bizler bu şehirde doğduk bu şehirde öleceğiz. Gerek bizler gerekse bu şehirde yaşayan herkes elini taşın altına sokmalıdır. Sayın belediye başkanımız Eyüp Eroğlu,nun desteği ile bu işler çok rahat bir şekilde aşıla bilir. Virüs pandemisi sonrasında süreç daha da hızlanacaktır. Maalesef ilçelerimiz spor alanında bizleri geçmiş durumdadırlar. Erbaa ve Niksar Belediye spor takımlarının durumları ortadadır. Burada Tokat şehir merkezinin spor temsili noktasında ilçelerimizin gerisine düştüğünü üzülerek görüyoruz. 2020 yılının Tokat merkezde spor ve futbol alanında yeni bir şahlanış için kaçırılmaması gereken bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Şehir olarak el ele vererek amatör bir düşünce ve yapılanma ile neden başarılı olmayalım. 2020 yılı mayıs ayı gibi çalışmalara ara vermeden başlamalı ve Tokat yeni futbol yapılanmamızı hayata geçirmeliyiz. 500 kadar genç amatör sporcu ve yerli teknik adamlarımızla yeni bir vizyonla, 2000 kadar futbol severin desteği ile başarılı olabiliriz. Çılgın paralar harcamadan, kılı kırk yararak bir kuruşun hesabını yaparak başarı neden gelmesin. Uzunburundaki tesislerimiz birinci lig seviyesinde olup, bir miktar onarımla ve gerekli destekler verilerek yeni futbol oluşumuna tahsis edilmelidir. İnanıyorumkİ  dört beş yıl içinde ikinci lig hedefini yakalaya biliriz. Büyük şehirlerin büyük spor takımları olur düşüncesi ile herkesi ve her kesimi bu kutlu amaç doğrultusunda şehrimiz için çalışmaya davet ediyoruz. Tokat haber gazetesine spor alanında ki başarılı çalışmalarından ve bana bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Biz teşekkür ederiz.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Oliver
    1 ay önce
    ...TOKATSPORun meselesi daha nasil terennum edilsin? ARIFe tarif gerekir mi? Tabii ki gerekmez. Tarif edilenler ap acik/yillardir besbelli...Sadece uyuyan TOHATLILAR olunca, bunu defalarca tekrar, tekrar edip dillerde tuy bitinceye dek anlatmak gerek. Aksi beyhude etkisiz bir ugrasidir :((( Hakkimizda hayirlisi/sagliklisi olsun diliyorum...Hosca kalin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x