Tokat Emniyeti’nden Kızılay’a kan bağışı

Tokat Emniyeti’nden Kızılay’a kan bağışı

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü personeli KIZILAY’a kan bağışında bulunuldu. Kış aylarında kan bağışının azaldığına dikkat çeken İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem nedeniyle acil kan ihtiyacına da dikkat çekerek “Bizim için en büyük mutluluk can kurtarmak” dedi

28 Ocak 2020 - 11:24

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Uzunburun hizmet binasında emniyet personeli Kızılay’a kan bağışında bulundu. Kan bağışı öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, “KIZILAY gönüllüsü arkadaşlarımız bize gelerek, kış aylarında kan bağışının azalması nedeniyle kan stoklarında azalma olduğunu belirttiler. Biz de Emniyet Teşkilatı olarak seve seve kan bağışında bulunacağımızı ifade ettik. Yoğun bir katılımla bugün kan bağışında bulunuyoruz. Bizler, teşkilat olarak hem insanların mallarını, canlarını koruyoruz hem de hastalanan, kana ihtiyacı olan insanlarımıza yardımcı oluyoruz. Bu duyarlı davranışlarından ötürü arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem ile ilgili üzüntüsünü ifade eden Topaloğlu, bölgede de acil kan ihtiyacı olabileceğini hatırlatarak şunları söyledi:  “Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremde yaralanan insanlarımız var. Onların da kan ihtiyacı olabiliyor. İnşallah vermiş olduğumuz kanlar da onlara hayat verir, can olur. Bizim için en büyük mutluluk, bir can kurtarmaktır. Bu vesileyle depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum” dedi. 

Kan verme işlemi gün boyu devam etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x