Tokat Fen Lisesi’nden anlamlı proje

Tokat Fen Lisesi'nden anlamlı proje

Tokat Fen Lisesi Biyoloji Öğretmeni ve projede görevli öğrenciler tarafından yürütülen uluslararası bir e-Twinning projesi olan “Bir Şehir Bir Şehit” projesi kapsamında Fizik Laboratuvarına Şehit Polis Memuru Emrah Bayın'ın adı verildi

23 Haziran 2020 - 00:03


Tokat Fen Lisesi Biyoloji Öğretmeni ve projede görevli öğrenciler tarafından yürütülen uluslararası bir e-Twinning projesi olan “Bir Şehir Bir Şehit” projesi kapsamında  okul Fizik Laboratuvarına Şehit Polis Memuru Emrah Bayın'ın adı verildi.  Yapılan açılış törenine Milli Eğitim Şube Müdürü Efkan Karaerkek, Şehit Aileleri Dernek Başkanı İbrahim Demirel, şehidimizin eşi, oğlu, annesi ve  mesai arkadaşları katıldı.
Okul Müdürü Mustafa Karaca, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez.” sözü kuru bir slogan değil bir hakikatin ifadesidir. Şehitlik yüce bir mertebe, şehit ailesi olmak bir ömür sürecek onurlu bir rütbedir. Bize düşen şehitlerimizin emanetine sahip çıkmak ve hem adlarını hem de uğruna şehit oldukları değerleri yaşatmaktır. İşte bu yüzden böyle bir proje yaptık ve şehidimizin adını okulumuzda yaşatmaya karar verdik. Proje kapsamında önce şehidimizin ailesini ziyaret ettik. Daha sonra kabrini ziyaret ederek bakım ve onarımını yaptık, ağaç diktik. Okulumuzda bir panoyu tamamen şehidimize ayırdık. Son olarak Fizik Laboratuvarına şehidimizin adını verdik ki öğrencilerimiz onu ve uğruna şehit olduğu değerleri bilerek yetişsin.” dedi.
Milli Eğitim Şube Müdürü Efkan Karaerkek ise “Şehitlerin ailesine ve sevenlerine şefaatçi olduğunu biliyoruz, peygamberlikten sonra en yüce makam olduğunu biliyoruz, ne mutlu şehitlik makamına erenlere, ne mutlu şehit ailesi olanlara, ne mutlu şehit emanetine sahip çıkanlara” dedi. Okul Müdürü ve proje ekibine teşekkür etti.
Şehit eşi Zeynep Bayın ise bu açılışı çok anlamlı bulduğunu, eşinin adının Fen Lisesinde yaşamasından, genç nesillerin, eşinin adından ve uğruna şehit olduğu değerlerden haberdar olarak yetişmesinden onur duyduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. 
Bir öğrencinin şehidimize yazdığı mektubun da okunduğu ve duygusal anların yaşandığı açılış töreninden sonra proje kapsamında yapılan faaliyetlerin ve şehidimize ait fotoğrafların olduğu sergi gezildi.

2020/06/2020-06-22-21-04-45.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!