TOKAT FUTBOL KULÜBÜ ÇALIŞMALARA BAŞLADI

TOKAT FUTBOL KULÜBÜ ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Spor Müdürümüz Arif Sağdıç Tokat FK Başkanı Vejdi Ayça ile yeni sezon için konuştu.

02 Ağustos 2021 - 20:32

Tokat FK Başkanı Ayça, “Artık sözün bittiği icraatın başladığı yere geldik, çalışmalara ara vermeden devam edeceğiz. Bu sezon yeni kurduğumuz Tokat FK, takımından bu sezon Tokatlı sporseverlerin beklentileri çok büyük. İnşallah biz Tokat FK, yönetimi olarak bu beklentiye cevap vermek için yeni yönetim kurulumuzla beraber gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz” dedi.

 

SORU: ARİF SAĞDIÇ: BAŞKANIM İSTANBUL ZİYARETİNİZİ DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ?

CEVAP: VEJDİ AYÇA: İstanbul’da bir dizi Tokatlı hemşerilerimizle yeni takım üzerine fikir alışverişi yaptık. Zekeriya Yıldırım’la, Bayram Güvercin ve ülkemizin ünlü spor spikerlerinden Orhan Ayhan beyle bir dizi görüşmelerimiz oldu. Görüşmelerimiz olumlu bir havada gerçekleşti.

 

SORU: ARİF SAĞDIÇ:  BAŞKANIM KONGREDKİ LİSTENİZDE NEDEN ONUR KURULU YOKTU, BUNU ÇOK MERAK EDİYORUM. BİR AÇIKLAMA YAPAR MISINIZ?

CEVAP: VEJDİ AYÇA: Şimdi çok önemli bir konuya temas ettiğiniz için size çok teşekkür ederim Arif Bey. Yıllarca kongrelerde adet haline gelmiş onur kurulu listelerin en başında yer alır. Lakin hiçbir zaman verdikleri maddi ve manevi desteklerinden dolayı onure edemediğimiz bir teşekkürü bile çok gördüğümüz sayın vekillerimize, sayın valimizi, sayın belediye başkanımızı ve bu kulübe hizmet etmiş yönetici ve o yönetimin başkanlarını onura edemedikten sonra adet yerini bulsun adına listeye yazmanın bir manası olmayacağı kanısı ile kongrede listeye koymadık. Ne zaman desteklerinden dolayı onları onurlandırdığımız gün tabi ki listenin en başında yer alacaklardır.

 

SORU: ARİF SAĞDIÇ:  BAŞKANIM KAMUOYUNDAN YETERLİ DESTEK BULUYOR MUSUNUZ?

CEVAP: VEJDİ AYÇA: Arif bey ben bir spor adamıyım, ömrümün yarısı Türk sporuna hizmet etmekte geçti. Benim ve yönetim kurulu arkadaşlarımın hiç kimse ile hiçbir sonumuz yoktur. İstanbul dönüşü sayın belediye başkanımız Eyüp Eroğlu beyle kısada olsa kendilerine nezaket ziyaretinde bulunduk. Bana göre çokta verimli bir ziyaretti, kendilerine nazik tavrından dolayı çok teşekkür ettik. Daha sonra Tokat Hürsöz Gazetesi yazı işleri müdürü Sayın Fatih Kılıç beyi, Tokat Güneş Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Sayın Kemal Özdilek beyi, yazı işleri müdürü Sayın Dursun Ekrem Er beyi ve spor müdürü Sayın Arif Sağdıç beye nezaket ziyaretinde bulunduk. Bizlere destek olmaları adına ricada bulunduk, bu nezaket ziyaretleri hep devam edecektir. Bu takımın sahibi ne ben ne yönetim kurulu arkadaşlarımızındır. Tokat 60 FK Kulübü bu memleketin takımıdır.

 

SORU: ARİF SAĞDIÇ: LİGDE HEDEFİNİZ NEDİR?

CEVAP: VEJDİ AYÇA: Arif bey her ne iş yaptıysam yaptığım işe saygı duydum ve severek yaptım. Bunu çevremdeki yeni bir işe başlayan herkese tavsiye ettim. Uzun yıllar Tokatspor da görev yaptığım zamanlarda çok sıkıntılı günler yaşadım. İyisiyle kötüsüyle hizmet etmeye çalıştım, hiçbir zaman hedefsiz olmadım. 2001: ruhunu Tokatlı sporculara yaşatmak istiyoruz. Bu ruhun ne olduğunu araştıran yüreğinde hissede bilecek ve yaşayacak. Her sporcuya kapımız sonuna kadar açıktır. Bu memlekette 2001 ruhunu yaşayan ve hisseden bizleri heyecanlandıran Eray’lar, Kadir’ler, Mehmet’ler, Fatih’ler, Birkan’lar, Ayhan’lar, Gökalp’ler, Berke’ler ve Hakan’lar asla bitmeyecektir. Bu topraklarda yaşayan A’dan Z’ye her spor dalında genlerinden kaynaklanan maya vardır. Yeter ki yaptıkları işe saygı göstersinler ve sevsinler.  Sporcu kardeşlerimden istirham ediyorum sporu seven taraftarlarımız sizleri izlemek ve sizlerle gurur duymak istiyorlar. Var olan yeteneklerinizi biz sporseverlerden lütfen esirgemeyin.

2021/08/2021-08-02-20-34-59.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin Tunç oldu
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin...