google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Tokat hayvan dostu şehir

Tokat hayvan dostu şehir

Vali Dr. Ozan Balcı, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da hayvanlara kötü muamele ve şiddetin son bulması temennisinde bulundu

05 Ekim 2020 - 10:30

 Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, hayvanların yaşam hakkına sahip olduğunu belirterek, şunları kaydetti: ”Memleketi sevmek, börtüsüyle böceğiyle, dağıyla taşıyla, florası faunasıyla, insanıyla hayvanıyla beraber  sevmek demek. Hayvanlara merhamet etmeliyiz. Onlar bizim hayatımızın vazgeçilmez parçaları. Sahipsiz hayvanları korumalıyız ve sahip çıkmalıyız. Kolu kanadı kırık bir hayvan olmamalı. Biz de yaralı hayvanlarımız için İl Özel İdaresi bütçesinden hayvan ambulansı dizayn ettik ve yine il Özel idaresi’nden yaralı hayvanlarımızın tedavisi için bütçe oluşturduk. Hayvan ambulansımız 7/24 hizmette. Bizler Tokat’ta hayvanlara dostuz, hayvanları önemsiyoruz. Aç açıkta hayvan kalmaması, yaralarının ve hastalıklarının tedavi edilmesi için çalışıyoruz. Bu vesileyle hayvanların korunması konusunda herkesin gereken duyarlılığı ve sorumluluğu birlikte yerine getireceklerine inanıyor, sevgi, saygılar ve muhabbetlerimi sunuyorum." 

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise “Onlar bizlere Rabbimiz'in emanetidir. Sevimli dostlarımızı koruyalım ve hep birlikte onlara sahip çıkalım. Hayvanlara karşı uygulanan şiddet ve kötü muamelenin son bulduğu bir dünya umuduyla” paylaşımı yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x