TOKAT İÇİN GELİYORUZ

TOKAT İÇİN GELİYORUZ

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkan Adayı Ahmet Sami Ülkü’nün 3 Nolu Meslek Komitesi’nde yer alan Tokat Ebrar LTD ŞTİ. Sahibi Ali Daldal seçim süreci nabzını değerlendirdi.

02 Mart 2018 - 10:39 - Güncelleme: 02 Mart 2018 - 10:44

Günümüzde şartlarında tarımsal alanların, meraların şehirleşme baskısı altında git gide daraldığına dikkati çeken Daldal, Tokat coğrafyasının tarım ve hayvancılık üzerindeki artılarına değinerek, Üretime dayalı persbektifle Tokat Ticaret ve Sanayi Odası’nda Sami beyin yanında yer aldığını söyledi.

Türkiyede de dünyaya paralel olarak gıda üretimi git gide daralmakta olduğunu söyleyen Daldal; ”Tarım alanları ve meralar şehirleşmenin baskısı altında yok olmaktadır. Tokat’ımız ise öyle bir coğrafya ki, bizler öyle bir coğrafyada doğmuşuz ki Artova 1200 metre rakım, Kazova 630 metre rakım, Niksar Ovası ise 200 metre rakıma sahiptir. Biz Ahmet Sami Ülkü ve ekibi olarak bu bilgileri bir coğrafya dersi bilgisi olmaktan öteye taşıyıp, sahip olduğumuz değerler üzerinde gerçek anlamda her bir metrekaresini bile boş bırakmamacasına projelerimizle yola çıktık. Günübirlik planlardan öte, hayali dahi mümkün olmayacak projelerden ziyade tarım ve hayvancılığımızda ayakları yere basan, kısa sürede faaliyete geçirilip, sürdürülebilir olacak projelerimizle geliyoruz. Endüstriyel tarım ve hayvancılığa sevk edecek, Tokat’ı göç veren değil göç alan bir şehir haline getirecek tüm bilimsel verilere sahibiz” dedi.

Bahanelere sarılmak kolaydır.

Tokat’ın eksiklerinin olduğunu ve bunun farkında olduklarını ifade eden; ”Yetişmiş insan gücü önemlidir. Zorlukları aşabilecek nitelikte olmalıyız. Böylelikle yeri geldiğinde tekeden süt çıkarabilmeliyiz. Bahanelere sarılmak kolaydır. Ulaşımda, nakliyatta sorunlarımız vardır. İşte Ahmet Sami Ülkü ve ekibimizle var olan sorunlarımızın çözümü olacak projelerimizle geliyoruz. Bir kamyon domatesin 13 bin lira değil de 130 bin liralık işlenmiş domatesi, salçası, konservesi, kurutulmuş haliyle piyasaya sürülmesini sağlamak üzere geliyoruz. Elli kuruşa domatesini satamayan üreticiyi 4 Avro’ya kuru domates alacak ihracatçıyla buluşturmak üzere geliyoruz. 10 bin kişiye ilave istihdam sağlayacak tarım ve hayvancılık ihtisas bölgelerimizin kurulması için geliyoruz” şeklinde konuştu.

Farkındalık oluşturmamız gerekiyor

                Bugün Organize Sanayi Bölgemizde ilaç fabrikası susam yağını il dışından, İstanbul’undan, İzmir’inden alıp getirtirken, 1 km. ilerisinde yine organize sanayi bölgesinde susam yağı üreten bir fabrikanın varlığından haberdar olmayabiliyor. Bizim iyi bir farkındalık oluşturmamız gerekiyor. Yönetim Kurulu Başkan Adayımız Ahmet Sami Ülkü ve ekibimizle, yol arkadaşlarımızla bir arada olmaktan, bu ekibin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Tokatlı  hemşehrilerim hatıra gönüle, ahbaplık ve iş ilişkisine oy vermez, Tokat’ın neresinde ticaret yapılırsa yapılsın kendisinin de bundan pozitif etkileneceğini bilir. Oyunu da ona göre vereceğine inanıyorum.

ALİ DALDAL KİMDİR?

TSO Meclis Üyeleri seçimi için 3 Nolu Meslek Komitesinden aday olan Ali Daldal 1978 yılı Tokat doğumludur. ilkokul ve lise eğitimini Tokat’ta tamamlamıştır. 1994 yılında Kuyumcular Çarşısında kuyumcu çırağı olarak çalışmaya başladı. Sonrasında babası Ahmet Daldal’ın ortağı olduğu Safir Döviz’de, askerlik sonrası Safir Otomotiv’in Genel Müdürü olarak çalıştı. İkinci el oto alım satımları yapmaktadır. 2010 yılında Tokat Ebrar Ltd. Şti. kurdu, bitkisel ürünler üzerine hem yurt içi hem yurt dışı satışları vardır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
3 SEHiT
3 SEHiT