TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI

TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI

Tokat İhya Balak Fen lisesi, Tokat adına gelmiş geçmiş en iyi Türkiye derecesinin yanı sıra ilk 100’de 2, ilk 1000’de 5 ve ilk 5000’de 21 öğrenciyle artık gelenekselleşmiş olan başarısını bir adım öteye taşımayı başardı

06 Ağustos 2020 - 10:05

Milli Eğitim Bakanlığının yayımladığı listede Türkiye’nin en iyi 100 lisesi arasında yer alan Tokat İhya Balak Fen lisesi bu listeye girmeyi hak ettiğini YKS’de  gösterdiği rekor başarıyla ortaya koydu. Tokat adına gelmiş geçmiş en iyi Türkiye derecesinin yanı sıra ilk 100’de 2, ilk 1000’de 5 ve ilk 5000’de 21 öğrenciyle artık gelenekselleşmiş olan başarısını bir adım öteye taşımayı başardı. Okul Öğrencilerinden Hüseyin Zahit Mantar Türkiye 6.sı olarak tüm zamanların en iyi derecesini elde etti. Mustafa Mert Düzenli Türkiye 83.sü, Ahmet Batuhan Canlı Türkiye 238.si, Eren Hayrettin Arım Türkiye 524.sü, Alper aydın ise Türkiye 834.sü olarak ilk binde yer aldılar.

Okul Müdürü Mustafa Karaca yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu başarıda emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Özellikle pandemi sürecinde fedakarca çalışan başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm personelime, Rehberlik servisimize ve bize her konuda destek olan velilerimize teşekkür ediyorum. Ortada bizi mutlu eden rekor bir başarı var. Ama biz bu başarıdan payımıza düşen mutluluğu alıp hemen önümüzdeki yılın planlamasını yaptık. Çünkü Fen Lisesi  olarak “İki günü denk olan ziyandadır.” şiarıyla hareket ediyoruz. Her yıl bir önceki yıldan daha iyi olmalı ve biz,  bize emanet edilen daha fazla yavrumuzu hayallerine ulaştırmalıyız diye bir çabamız var” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı