>
Tokat İl Jandarma Komutanlığına atama

Tokat İl Jandarma Komutanlığına atama

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tokat İl Jandarma Komutanlığı görevine, Manisa İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Kıdemli Albay Bahri Bostancı atandı

24 Ağustos 2021 - 21:00

Emekliye sevk edilen, bir üst rütbeye terfi ettirilen ve görev yerleri değiştirilen komutanların atamalarına ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla açıklanan kararlar ile Jandarma Genel Komutanlığında 4 Tuğgeneral ve 4 jandarma albay emekliye sevk edildi. 5 general bir üst rütbeye terfi etti. Buna göre, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Çardakçı, Orgeneralliğe diğer Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Halis Zafer Koç da Korgeneralliğe yükseltildi.

 

JANDARMADA GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ

Ayrıca 22 jandarma generalin görev yerleri değişti. 10 jandarma kıdemli albay ise tuğgeneralliğe yükseldi. Çeşitli görevlerde bulunan 32 jandarma kıdemli albay da, 32 kente İl Jandarma Komutanı olarak atandı. Tokat İl Jandarma Komutanlığı görevine Manisa İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Kıdemli Albay Bahri Bostancı atandı. Tokat’ta daha önce görev yapan Jandarma Kıdemli Albay Hidayet Arıkan ise görevde yükselerek Tuğgeneral rütbesi aldı.

Haber: Mihriban Koçaker

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hüseyin Dündar
    3 hafta önce
    Tokat il jandarma alay komutanı kıdemli albay Bahri Bostancı 24 yıl önce Benim bölük komutanım,dı ilimiz jandarma alay komutanlığına atandığını öğrendiğim an çok sevindim üst düzey başarılara sahip komutandır inşallah genel kurmay başkanı olur.1976/1tertip jandarma er Hüseyin Dündar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DENİZİ OLMAYAN TOKAT’TA BEDAVA BALIK DAĞITIYOR
DENİZİ OLMAYAN TOKAT’TA BEDAVA BALIK DAĞITIYOR
KÖY MİNİBÜSÜ KAMYON İLE ÇARPIŞTI: 2 ÖLÜ 1’İ AĞIR 11 YARALI
KÖY MİNİBÜSÜ KAMYON İLE ÇARPIŞTI: 2 ÖLÜ 1’İ AĞIR 11...