Tokat’ın en genç Milletvekili Aday Adayı

Tokat'ın en genç Milletvekili Aday Adayı

Başkent Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü okuyan Doğuhan Özdemir, Tokat’ta son dakika gelişmesi olarak İYİ Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

13 Mayıs 2018 - 20:40 - Güncelleme: 13 Mayıs 2018 - 20:42

“İyi Türkiye’yi kurma yolunda biz gençlere önemli görevler düşmektedir” diyerek aday adaylığını açıklayan Doğuhan Özdemir , “Bizim geleceğe yönelik tutkulu ve coşkulu hedeflerimiz var. Ortaya koyduğumuz hedefler zorludur ve hedefe ulaşmak için de bizleri engellerle dolu bir süreç beklemektedir. Osmanlı Devletinin kuruluşunda yer alan Şeyh Edebali, “Durmaya, dinlenmeye hakkımız yok. Çünkü zaman yok, süre az!” der. Durum günümüzde de aynıdır. Gelişmiş ülkelerle aramızdaki farkı kapatabilmemiz için durmadan çalışmak, kaynaklarımızı verimli kullanmak, akılcı çalışmak zorundayız. Bu düşüncelerle genç yaşta siyasete atılmayı İYİ bir gelecek için, İYİ bir Türkiye için bir görev olarak gördüm” dedi.

“Boşa geçirdiğimiz her dakika, her gün İyi Türkiye'nin coşkulu hedeflerinden bizi uzaklaştırır. Koyduğumuz tüm hedefler, verdiğimiz tüm uğraşılar ülkemizin insanları için, şüphesiz ki her şey Türkiye için” diyerek sözlerine devam eden İYİ Parti Tokat Milletvekili Aday Adayı Doğuhan Özdemir, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Montaigne; “Özgürlüğü ve hayatı hak edenler, onu her gün yeniden fethetmek zorundadır” der. Biz eğitim hayatımızda da çalışma hayatımızda da yapacağınız projelerle, ortaya koyacağınız başarılarla yeni fetihler yapacak ve hayatı hak edeceğiz. Ben şahsen gençlerin, kendisini genç hissedenlerin temsilcisi olacağım. Genç girişimcilerin önündeki engelleri bir bir kaldırmak için bu yola başkoydum.

Şüphesiz her başarı öncelikle kişisel çabaların sıkı ve disiplinli bir çalışmanın ürünüdür. Hiçbir zaman geçmişteki başarı ve başarısızlıklara takılıp kalmayacağız. Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değil. Thomas Edison, “Yapabildiğimiz her şeyi yapsaydık, buna kendimiz bile şaşardık” sözünü hiçbir zaman unutmayacağım.”

Türkiye’nin geleceğini kuracak genç neslin bilgiye ve teknolojiye odaklanacağını kaydeden Doğuhan Özdemir, “Bilginin, bilim ve teknolojinin birey ve toplum hayatında her geçen gün daha da büyük bir önem kazandığı bir dünyada yaşıyoruz. Geride kaldığınız zaman toparlanma, mesafeleri kapatma şansı bulamayabiliriz. Dünyanın en zengin ve gelişmiş toplumlarının, devletlerinin aynı zamanda en fazla nitelikli bilgi ve teknoloji üreten ülkeler olması, nitelikli bireylerden oluşması bu nedenle bir tesadüf değildir.Yolharitamızı belirlerken tek amacımız başarıyı yakalamaktır.Bizim için kazanç da, kariyer de, statü de ancak kendi değerlerimizle birlikte anlamlıdır, önemlidir. Bunun için milli ve yerli diyoruz” diye konuştu. Doğuhan Özdemir açıklamasını şöyle tamamladı:
“Necip Fazıl’ın dediği gibi, “Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım.” Karınca gibi çalışmak için buradayım. Başarıyı yakalamak için sürekli çalışacağım ve asla pes etmeyeceğim. Başarıyı yakaladığımızda emin olun ki, yorgunluğumuz huzura dönüşür. Telaşımız umuda dönüşür. İyi Parti Türkiye’yi, Doğuhan Özdemir’de gençlere iyi gelecek.”

Haber Merkezi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım