Tokat’ın En’lerine ödül

Tokat'ın En'lerine ödül

Bu yıl Dimes firmasının kurucusu Mustafa Vasfi Diren anısına yapılan, 18. Tokat Enler Ödül Töreni 3 Kasım Cumartesi akşamı Tokat Dedeman Otel'de yapıldı. Bir ay önce başlatılan anketler ve toplantılar sonucu belirlenen isimler gecede Tokat'ın En'leri ödülüne layık görüldü.

05 Kasım 2018 - 12:30 - Güncelleme: 05 Kasım 2018 - 12:42


Tokat'ın En'leri ödül töreninde Yılın en başarılı belediye başkanı ödülüne layık görülen  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ödülünü alarak bir konuşma yaptı. Eroğlu, “Tokat kelimelerle ifade edilmez. Birçok şey deriz; Ak zambaklar şehri deriz, Şehitler diyarı deriz.Anadolu'nun mayası deriz. Böylesine güzel bir yer iliyle ilçeleriyle. Bizleri her yerde iftiharla temsil ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Tokatımızdan çok başarılı insanlar çıktı. Mustafa Vasfi Diren” diyerek Diren ailesine teşekkür etti. Eroğlu, “İçimizden daha nice iş adamları, spor adamları, sanat insanları daha nice başarılı insanlar çıkarmayı da nasip etsin. Allah hepimizi ülkesine vatanına hizmet eden insanlardan nasip eylesin. Bu topraklarda birlikte yaşamayı ve kıyamete kadar da var olmayı nasip etsin. Bana da bu ödülü layık gördükleri için bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Yine ödül alan Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler de konuşmasında öncelikle belediye başkanlığı makamını kendilerine layık gören Cumhurbaşkanı başta olmak üzere halka teşekkür ederken ödüle layık gören jüriye de teşekkürlerini iletti. Aziz milleti hizmet ettiklerini için bu ödüle layık görüldüklerini ifade eden Başkan Bekler, “Asıl olan millettir. Turhal'ı sevmek bir sevdadır. Bu sevda türküsünü birlikte söyleyelim dediğimde bizlerle birlikte yol arkadaşlığı yapan tüm Turhallı hemşerilerime armağan ediyorum” dedi ve teşekkür etti.

Yılın en iyi bürokratı ödülünü alan Tokat İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe ise Mustafa Vasfi Diren'e rahmet dileyerek bir anısını paylaştı. Gökçe “Yaşım 17 Başçiftlik Meydanında siyasi parti mitingleri vardı. Rahmetli Ömer Dedeoğlu ile birlikte propaganda için gelmişlerdi. Mikrofonu Mustafa Vasfi Diren aldı ve dedi ki; “Ben bu toprağın ürettiklerini ülkem için katma değere dönüştüreceğim.” Demişti. Ben ondan ilham aldım. Belki de o zaman siyaset bize bulaştı. Bu kulvarda devam ettik. 32 yaşımızda belediye başkanı olduk, 13 yıl  belediye başkanlığı, Tokat Belediyesinde 2 buçuk yıl zabıta müdürlüğü,2 buçuk yıl belediye başkan yardımcılığı, arkasından da belediye başkanlarımızın yaptığı hizmetleri köylere ulaştırmak için gayret sarf ediyoruz. Bize bu yolda yardımcı olan herkese, çalıştığım 4 valimize teşekkür ederim. Bu ödülü önce bize destek verenlere sonra da arkamızda dağ gibi duran ailemize ve çocuklarımıza armağan etmek istiyorum” diye konuştu.

Gecede Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca En İyi Medya Yöneticisi ödülüne, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Başkanı İbrahim Erdoğan Jüri Özel Ödülüne, Anadolu Ajansı Yöneticisi Kamuran Akkuş Yılın En İyi Ajans Habercisi , Yakup Orakçı (Haber 60) Yerel Basın Jüri Özel Ödülüne, Hasan Hüseyin Koç ve Murat Şahin yılın en iyi iş adamı ödülüne layık görüldü.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Murat çavuş
    5 ay önce
    Ödül a*** 6-7 kişiyi alın gerisi fasa fiso. Anket yapılmışmı, ne anketi kardeşim alaymı ediyorsunuz?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jandarma aranan 17 şahsı yakaladı
Jandarma aranan 17 şahsı yakaladı
Kapalı alanda sigaraya ceza
Kapalı alanda sigaraya ceza