>
Tokat’ın Evlatları Ahde Vefa Geceleri Birgül Mutlubaş...

Tokat’ın Evlatları Ahde Vefa Geceleri Birgül Mutlubaş konseriyle başladı

Tokat Belediyesi tarafından organize edilen ‘Tokat’ın Evlatları Ahde Vefa Geceleri’ konserlerinin ilki Kanal Tokat’ta Tokatlı ses sanatçısı Birgül Mutlubaş ile başladı. Sanatçı hem Tokat yönesine ait eserleri hem de Türk Sanat Müziği eserleri ile türküleri, memleketinde hemşerileri için söyledi

05 Eylül 2021 - 20:37

3 Eylül 2021 Cuma günü itibariyle ‘Tokat’ın Evlatları Ahde Vefa Geceleri Konser Programları başladı. Tarihi Hıdırlık Köprüsü manzarası eşliğinde Yeşilırmak kenarında kurulan sahne birbirinden değerli ses sanatçılarını ağırlayarak Tokat halkına unutulmaz bir müzik ziyafeti sunacak.

 

Tokat Belediyesi önderliğinde düzenlenecek ‘Tokat’ın Evlatları Ahde Vefa Geceleri’ konserlerin ilki İstanbul’da yaşayan Tokatlı ses sanatçısı Birgül Mutlubaş ile başladı. Mahmut Hasgül’ün sunumu ile  Hıdırlık Sosyal Tesisleri önünde gerçekleşen konserde sanatçı Birgül Mutlubaş, ‘Başındaki Yazmayı da sarıya mı boyadın’, ‘Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme’, ‘Bir Başkadır Benim Memleketim’, ‘Niksar’ın fidanları’, ‘Sabahın Seherinde Ötüyor Kuşlar’, ‘Çile Bülbülüm’, ‘Burçak Tarlası’ ‘Kalbimde Gizli Bir Sevgili Arar’ gibi birbirinden değerli eserleri eşsiz yorumuyla buluşturdu.  Sanatçı Tokat Belediyesine ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’da organizasyondan ötürü teşekkür etti.

 

EROĞLU: TOKAT’IN SANAT ZENGİNLİĞİNİ DE AKTARIYORUZ

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da Tokat’ın yetiştirdiği değerli bir sanatçı olarak tanımladığı Birgül Mutlubaş’a ‘hoşgeldiniz’ konuşması yaptı. Eroğlu, Bir şehrin gelişmişliğini sadece sanayi ve altyapıyla değil o şehrin kültür ve sanatıyla örf ve adetleri ve o şehrin insanıyla ölçmenin daha doğru olacağını ifade ederek “Tokat 6 bin yıllık bir şehir, Ve 1073 yılından beri Türklerin hakimiyetine girerek 14 tane beyliğin eserleriyle hüküm sürdüğü, doğasıyla yaşantısıyla çok harika bir şehir. Bu güzel şehir çok güzel evlatlar da yetiştiriyor. Hangi birini sayalım ki. Kahramanlarımızı mı sayalım, bilim insanlarımızı mı sayalım, alimleri mi sayalım, sanatkarlarımızı mı sayalım.  Çok güzel insanlar yetiştirdi bu şehir. Biz önce kendimize sahip çıkacağız.  Biz birbirimize sahip çıkacağız ki şehir daha büyüsün gelişsin. İşte bu anlamda Ahde Vefa adıyla şehrin yetiştirdiği insanlarımızı sizlerle buluşturalım istiyoruz. İnşallah bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” dedi. Repertuarda yer alan Tokat türkülerini sayan Başkan Eroğlu bu vesiyelye Tokat’ın zengin sanat kültürünü de aktarmış olacaklarını ifade etti.

HABER: Mihriban KOÇAKER

2021/09/2021-09-05-20-40-57.jpg
2021/09/2021-09-05-20-40-59.jpg
2021/09/2021-09-05-20-41-03.jpg
2021/09/2021-09-05-20-41-05.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT’TA PROJELERİ HIZLANDIRACAĞIZ
TOKAT’TA PROJELERİ HIZLANDIRACAĞIZ
Patlayan lastik kaza yaptırdı: 4 yaralı
Patlayan lastik kaza yaptırdı: 4 yaralı