>
Tokat’ın kadın çiftçilerine eğitim

Tokat’ın kadın çiftçilerine eğitim

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Akın köyünde kadın çiftçilere Sağım hijyeni, hayvan sağlığı ve yetiştiriciliği, Brucella hastalığı ve sağlıklı beyaz peynir yapımı, iyotlu tuz kullanımının önemi, Kooperatifçilik, Gıda israfı, Su tasarrufu konularında eğitim verildi

23 Ağustos 2021 - 19:52

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kadın çiftçilere yönelik eğitim çalışmalarında, Tokat Merkeze bağlı Akın köyünde çiftçi toplantısı yaptı.  Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü ile Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğünün birlikte düzenlediği eğitime 48 çiftçi kadın katıldı.

 

Kırsalda Kadın Eğitimi Koordinatörleri Neslihan Gözüpek, Ayşe Yıldırım ve Veteriner Hekim Seda Çelik tarafından verilen eğitimlerde: Sağım hijyeni, hayvan sağlığı ve yetiştiriciliği, Brucella hastalığı ve sağlıklı beyaz peynir yapımı, iyotlu tuz kullanımının önemi, Kooperatifçilik, Gıda israfı, Su tasarrufu konularında bilgiler verildi.

Eğitimin sonunda katılan kadın çiftçilere sağım için gerekli olan dezenfektan ve sağım aparatı dağıtıldı.

 

TARIMIN BİR AYAĞI DA KADIN

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin yapılan çalışmalarla ilgili "Sayın Valimiz Dr. Ozan Balcı' nın 2023 Tokat Vizyonu doğrultusunda Tarım Tokat Projesi kapsamında uygulanan Kadın Eğitimi konusu çok önemsediğimiz bir konudur. Kadınlara yönelik  eğitimlerimiz Pandemi döneminde ara vermemize rağmen bundan sonra devam edecektir. Tarımsal üretimin bir ayağını da kadınlarımız yürütmektedir. Ev işlerinin yanı sıra, tarlasında, bahçesinde, ahırında gece gündüz demeden çalışarak ailesine, evine ve ülkemize üreterek destek veren kadın çiftçilerimize ve bu eğitimi veren kadın personellerimize  teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Haber: Mihriban KOÇAKER

2021/08/2021-08-23-19-54-06.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ZEYİD ASLAN'DAN TOKAT ÇIKARMASI
ZEYİD ASLAN'DAN TOKAT ÇIKARMASI
Minibüs uçuruma devrildi: 1 ölü, 1 yaralı
Minibüs uçuruma devrildi: 1 ölü, 1 yaralı