Tokat’ın yükselen sanat değeri " Tiyatro"

Tokat'ın yükselen sanat değeri " Tiyatro"

Tokat Belediyesi Şehir Tiyatrosu genel sanat yönetmenliğinde yapmış olduğu başarılı işlerle Tokat gündemine gelen oyuncu ve yönetmen Ferhat Pekyigit, sanat alanında Tokat’ı geliştirmeye devam ediyor.

31 Ağustos 2019 - 12:08 - Güncelleme: 07 Eylül 2019 - 10:15

Şimdiye kadar gösterime çıkan bütün oyunlarında kapalı gişe oynayan başarılı yönetmen, sanat hayatına "Bilgi Sanat Tiyatrosu" ile de devam edeceğini duyurarak Tokat'a bir özel tiyatro kazandırdı.

 

7’den 70’e herkese tiyatroyu ve sanatı sevdiren Pekyiğit,  özel olarak da  Bilgi Sanat Tiyatrosu'nda da tiyatro gösterimlerine devam edecek. Tokat'ta tiyatronun yıldızlı dönemini yaşamasını sağlayan genç yönetmen vermiş olduğu eğitimler, yetiştirmiş olduğu oyuncular ve gösterimde olan oyunları ile tiyatroyu Tokat’a aşılamaya devam ediyor.

 

Gelecek sezon 6 oyun ile perdelerini açacak olan Bilgi Sanat Tiyatrosu; komedi, dram ve çocuk oyunları ile seyircileri karşısında olacak. Bilgi Okulları ana sponsorluğunda kurulan sanat tiyatrosu, yeni yetişen nesile ve Tokat halkına ilk kez perdelerini açmanın mutluluğunu yaşıyor. Tokat halkının sanata ve sanatçıya verdiği değerin en üst noktaya çıkacağını söyleyen tiyatro hocası Ferhat Pekyiğit, “Sanat var olduğu sürece biz varız, biz var olduğumuz sürece tiyatro sanatı yaşayacaktır” diyerek kayıt yaptırmak isteyen velileri Bilgi Okulları’na gelerek özel tiyatro biriminden başvuru formunu doldurmalarının yeterli olacağını duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaz Gölü ziyarete kapatıldı
Kaz Gölü ziyarete kapatıldı
“TOKAT ÇOK İYİ YERLERE GELECEK”
“TOKAT ÇOK İYİ YERLERE GELECEK”