TOKAT KODLUYOR

TOKAT KODLUYOR

Tokat Valiliği koordinesinde Eğitim Tokat çatısı altında yürütülen Tokat Kodluyor projesi kapsamında Prof. Dr. Selçuk Özdemir Tokat'a geldi

02 Mart 2019 - 11:31


Valilik koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2023 vizyonunu doğrultusunda çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek amacı ile “EĞİTİM TOKAT” üst başlığında 30'dan fazla proje uygulanıyor.
Bu projelerden biri olan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Tokat Kodluyor projesi robotik ve kodlama atölyeleri kurulumu, öğretmen ve öğrenci eğitmenleri ile devam ediyor.  Proje kapsamında Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk Özdemir robotik-kodlama dersinde bilgisayar kodlamanın, sistematik düşünme becerisinin, bilişimin üretici yüzünü tanıtmanın önemi ile ilgili öğretmenleri ve milli eğitim müdürlüğü yöneticilerini bilgilendirdi. Gaziosmanpaşa Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen programa, her okuldan birer yönetici ve öğretmen ile ilçelerden Tokat Kodluyor Projesi koordinatörleri katıldı. Eğitim sonrası Tokat Kodluyor projesi kapsamında açılan yazılım ve tasarım atölyesi sınıflarını ziyaret eden Prof. Dr. Selçuk Özdemir, öğrencilerle geleceğin meslekleri konusunda sohbet etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x