Tokat MEM’de E- Konferans rüzgarı

Tokat MEM'de E- Konferans rüzgarı

21 Eylül 2020 tarihinde öğretmen eğitimi faaliyetleri, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali önderliğinde e- konferanslara başladı.

28 Eylül 2020 - 10:38

Türkiye'de ve dünyada içinde yaşadığımız COVID – 19 Pandemi sürecinde mahalli ve yüz yüze eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirilememesi, öğrenci ve ailelerin uzaktan eğitim süreçlerini destekleme gereksinimi ve uzun vadede mahalli düzeyde uzaktan eğitim faaliyetlerini planlamak amacıyla “e – Akademi Tokat” Projesi hayata geçirildi.

‘’e- Akademi Tokat’’ projesi ile 2020 – 2021 Eğitim – Öğretim yılında yapılacak faaliyetler kapsamında; Öğretmen ve yöneticilerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sunmak ve akademik kariyerlerini zenginleştirmek amacı ile e-konferanslar düzenlemek, öğretmen, öğrenci ve veli etkileşimini güçlendirmek, eğitim – öğretim faaliyetlerinin mahalli düzeyde hızlı ve etkin bir şekilde çevrimiçi eğitimler ile ulaşılabilirliği artırmak, yönetici, öğretmen, öğrenci ve velileri alanında uzman kişiler ile buluşturmak, uzaktan eğitim faaliyetleri ile ilgili farkındalık yaratmak ve “Zirvedeki Öğretmenler” adı altında bir başlıkla ilimizde yaptığı çalışmalar ile örnek olan öğretmenlerin iyi uygulamalarını çevrimiçi yayınlar ile ülke genelinde yaygınlaşmasını sağlamak ve öğretmen motivasyonlarını artırmak amaçlanıyor.

“e-Akademi Tokat” projesinde öğretmenlerin yanı sıra öğrenci ve veliler için de e-Atölye çalışmaları, e-Çalıştay, e-Konferans, e-Kurs e-Sempozyum gibi farklı faaliyetlerin düzenlenmesi planlanıyor.

E-KONFERANSA İLGİ YOĞUN OLDU

Zoom üzerinden başlayan toplantılar you tube Eğitim Tokat Tv kanalından canlı yayınlarla devam etti. Öğretmenlerimiz tarafından e- konferanslara olan ilginin yüksek oluşu dikkat çekti. Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birinci gün konuğu Yozgat Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile başlayan eğitimler sırasıyla Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Hakan Aydın, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Uğur Çevik ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Serkan Talas ile birinci hafta programını tamamladı.

Dört günlük e-konferanslara katılım twitter, instagram gibi sosyal platformlar aracılığı ile yapılan duyurular ile ilk hafta 4000’in üzerinde izleyici kitlesine ulaştı.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YIKIM BAŞLADI
YIKIM BAŞLADI
Gökçeli Barajı'nda sona gelindi
Gökçeli Barajı'nda sona gelindi