>
Tokat Meydan camiinde kur’an-ı kerim ziyafeti

Tokat Meydan camiinde kur’an-ı kerim ziyafeti

1-7 Ekim tarihlerinde, Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Tokat Müftülüğü 4 Ekim Pazartesi günü ikindi namazı öncesi Tokat Meydan Camii’nde “Kur’anı Kerim Ziyafeti ve Hatm-i Şerif Duası” programı düzenledi

08 Ekim 2021 - 20:23

Düzenlenen programa, İl Müftü Yardımcısı Haydar Hüyük, İmam-Hatip Hacı Mehmet Özdemir, İmam-Hatip Aydın Aktaş, Müezzin-Kayyım Necmettin Ulupınar ve camii cemaati katıldı. Program İl Müftü Yardımcısı Haydar Hüyük’ün Kur’an-ı Kerim tilaveti ile açılışı yapılan program, diğer din görevlerinin tilavetleriyle devam etti.

 

Programda haftanın önemine binaen konuşma yapan İl Müftü Yardımcısı Haydar Hüyük: “Camilerimiz günde 5 defa ziyaret ettiğimiz mekanlardır. Sadece bununla da kalmayıp gençlerimizin biraraya geldiği bir merkez, eğitim-öğretim gibi birçok faaliyetin yapıldığı buluşma noktalarıdır. İşte bu güzel faaliyetlerin gerçekleşmesi de din görevlilerimiz sayesindedir. Geçmişten bugüne camilerimize emeği olan bütün din görevlilerimize teşekkür ediyor, Camiler ve Din Görevlileri Haftalarını kutluyorum. Rabbim topluma faydalı olabilmeyi, hayırlı görevler yapabilmeyi nasip eylesin.” dedi.

 

Kur’an-ı Kerim ziyafetinin ardından İl Müftü Yardımcısı Haydar Hüyük tarafından, geçmişten günümüze kurumumuza hizmet etmiş din görevlilerinin, camii yapımlarına ve birçok ihtiyaca destek vermiş, dünya hayatından ahirete göç eylemiş hayırseverler için okunan Hatmi şeriflerin duası yapılarak program sona erdi.

2021/10/2021-10-08-20-25-41.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ZEYİD ASLAN'DAN TOKAT ÇIKARMASI
ZEYİD ASLAN'DAN TOKAT ÇIKARMASI
Minibüs uçuruma devrildi: 1 ölü, 1 yaralı
Minibüs uçuruma devrildi: 1 ölü, 1 yaralı