>
Tokat Müftülük heyeti İdlib’de iyilik konutlarını teslim etti

Tokat Müftülük heyeti İdlib’de iyilik konutlarını teslim etti

Suriye’de savaşın başladığı 2011 yılından beri mağdur ve mazlumlara gıdadan barınmaya, giysiden sağlık hizmetlerine, eğitimden dini faaliyetleri destekleme hizmetine kadar her alanda aralıksız destek veren Türkiye Diyanet Vakfı, “Bir İyilik Sıcak Bir Yuva” sloganıyla bölgede “İyilik Konutları” kampanyası başlattı

21 Eylül 2021 - 19:54

Tokat İl Müftülüğü “İyilik Konutları” kampanyasına hem personelin hem de Tokatlı hayırsever vatandaşların yardımlarıyla 65 briket ev ve 600 adet hasta bezi, 2 bin adet çocuk bezi, 4 bin adet bayan elbisesi, bin adet yetişkin elbisesi, 324 adet erkek çorap, 100 adet erkek yetişkin ayakkabı, 200 adet eşarp’tan oluşan 1 tır yardım malzemeleri ile destek oldu. 

 

Evlerin teslimi ve malzemelerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amacıyla İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Özdemir, Din Hizmetleri Uzmanı M.Emin Kılıç, Vaiz Veysel Polat, İmam-Hatip Veysel Kılıç, Şube Yönetim Kurulu Üyesi Lütfi Elmacıoğlu, Şöfor Selami Dede ve Duran Keskin’in bulunduğu özel araç ve insani yardım malzemesi taşıyan tır İdlib bölgesine ulaştı.

 

2 MAHALLEDE TOPLAM 65 İYİLİK KONUTU BULUNUYOR

Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu: “İdlib’deki ailelerin çektiği zorlukları anlatmak kolay değil. Giyecek ayakkabıları, üzerlerinde kendilerini soğuktan koruyacak bir montları, ceketleri dahi olmadan yaşama direniyorlar. İdlib’li vatandaşlarımıza yardımlarınızı ve duanızı eksik etmeyin. Sizlerin destekleri sayesinde çadırlarda yaşamını devam ettirmeye çalışan insanların, çocukların hayatları daha güzel olacak. "İyilik Konutları Projesi kapsamında Suriye'nin İdlib bölgesinde, Tokatlı hayırsever vatandaşlarımızın destekleriyle, M.Emin Saraç Mahallesi ve Şeyhülislam İbni Kemal Mahallesi adını verdiğimiz 2 mahallemiz ve bu mahallelerimizde de hayırseverlerimizin katkılarıyla yaptırdığımız toplam 65 iyilik konutu bulunmaktadır. Mevlaya şükürler olsun ki bugün bu evlerimizi  teslim etmenin ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım malzemelerini ulaştırmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz. İyilik hareketimize katılan bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT’TA PROJELERİ HIZLANDIRACAĞIZ
TOKAT’TA PROJELERİ HIZLANDIRACAĞIZ
Patlayan lastik kaza yaptırdı: 4 yaralı
Patlayan lastik kaza yaptırdı: 4 yaralı