google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Tokat-Niksar Karayolunda sona gelindi

Tokat-Niksar Karayolunda sona gelindi

Tokat’ta yapımı devam eden Tokat-Niksar Duble Karayolunda 31 kilometrelik kısım tamamlandı. Akdeniz’i Karadeniz’e bağlayacak yatırımın toplam maliyeti ise 1 buçuk milyar Türk Lirası.

20 Kasım 2020 - 19:22

Tamamı 44 kilometre olarak planlanan yol, Tokat’tan Niksar’a kadar olan ulaşımın duble yollardan sağlanması için hayata geçirildi. 31 kilometresi tamamlanan yolun kalan 13 kilometrelik kısmının tamamlanması için ekipler çalışmalına hız kesmeden devam ediyor. Kamulaştırma giderleri ile birlikte 1 buçuk milyara mal olacak yolun 2021 yılında hizmete açılması bekleniyor. Ak Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Karadeniz’i, Akdeniz’e bağlayan bir yol

Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, yolun coğrafi açıdan da çok önemli olduğunu dile getirerek, Tokat için olduğu kadar yolun hizmete girmesinin ülke için de çok önemli olduğunu dile getirdi. Arslan: “Mevcut üzerinde bulunduğumuz Tokat-Niksar yolu inşaatı, Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayan kuzey-güney aksında kalan önemli yollardan birisi. Bu yolumuz tamamlandığı zaman devamındaki çalışmalarımızın bitmesi ile beraber Karadeniz’den, Ege’ye, İç Anadolu’ya gidecek araçların tamamı bu yolu kullanacak. Bu bölgemizden de Karadeniz’e giden araçların tamamı bu yol üzerinde hareket edecekler” diye konuştu.

Vadi zor! Ama çalışmalara devam ediliyor

Dönekse Vadisinde devam eden çalışmaların zorluğuna da dikkat çeken Milletvekili Arslan, buna rağmen çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini söyledi. Tokat Milletvekili Mustafa Arslan: “Çok önemli bir yol, çok önemli bir güzergah. Şuana kadar 31 kilometresi tamamlandı. 6 tane köprü var üzerinde. Şuanda Dönekse Vadisindeyiz, bu vadi üzerindeki çalışmalar da hızlı bir şekilde devam ediyor. Zor bir vadi, yaklaşık 20 metrenin üzerinde taş dolgu yapacağımız yerler var. 2 tane büyük su kanalı yapıyoruz buradaki deredeki suyu tahliye etmek için. 2 tane açık tünelimiz var heyelanlı bölgelerden yolu korumak için. Çok maliyetli bir yol, yolun Tokat çıkışından, Niksar Çevreyoluna çıktığı halini düşünecek olursak, yaklaşık bir buçuk milyar liraya mal oluyor. Maliyetli bir yol ama çok büyük fonksiyon icra edecek. Karadeniz-Akdeniz arasındaki bağlantıyı sağlayacak. Kamulaştırma problemlerini halledersek ki, uğraşıyoruz, üzerinde çok çalışıyoruz. İnşallah 2021 yılı içerisinde yolun tamamını hizmete açmış olacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber: Dursun Ekrem Er

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • S.Titiz
  5 ay önce
  Ordu\'lular yıllardır Karadeniz-Akdeniz yolu diyerek Ordu-Sivas yolu hakkında her hafta bir kanalda haber yapıyorlar. Ama gerçek Karadeniz-Akdeniz yolu o*** Ünye-Niksar-Tokat üzerinden Kilis-e giden 850 nolu Devlet yolundan kimse bahsetmedi. Çok şükür bu tabiri bizde de gördük. Eğrisiyle, doğrusuyla şu yol yapılsa da sıra devamı o*** Ünye-Niksar arasına gelse artık. Bu haberin devamını da haftaya Tokat Ticaret Odası vs.den bekliyoruz inşallah...
 • ahmet
  5 ay önce
  2013 YILINDA BAŞLANDI İNŞALLAH 2023 E YETİŞİT 44 KM LİK YOL
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x