Tokat Şehitleri albüme dönüştü

Tokat Şehitleri albüme dönüştü

Osmanlı Rus ve Osmanlı Yunan, Çanakkale, Balkan, 1.Dünya, İstiklal, Kurtuluş, Kore Savaşları, Kıbrıs Barış Harekatı şehitleri isimlerinin de yer aldığı Tokatlı asker, polis, öğretmen ve sivil şehitlerden oluşan Tokat Şehitleri Albümü basın toplantısıyla tanıtıldı

17 Ekim 2019 - 10:29

Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından bir otelin toplantı salonunda düzenlenen programda toplam 236 sayfadan oluşan; Osmanlı Rus ve Osmanlı Yunan, Çanakkale, Balkan, 1.Dünya, İstiklal, Kurtuluş, Kore Savaşları, Kıbrıs Barış Harekatı şehitleri isimlerinin de yer aldığı Tokatlı asker,  polis, öğretmen ve sivil şehitlerden oluşan albümün tanıtımı yapıldı.

Tokat Valiliği tarafından ilki 1978-1998, ikincisi ise 1999-2019 yılları arası hazırlanan albümün tanıtım toplantısında Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir ile Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Güngör Yüce albüm ile ilgili bilgi verdi.

Ardından Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu konuştu. “Vatan sevgisi imandan gelir” diyen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu,  vatan için gözünü kırpmadan can veren bir millet olduğumuzu söyledi. Eroğlu Fırat’ın doğusunda oluşturulmak istenen terör koridoruna karşı Türkiye’nin başlattığı ‘Barış Pınarı Harekatı ile ilgili ise harekatın başarı ile devam ettiğini hatırlattı. Eroğlu en kısa zamanda terör unsurlarının temizleneceğini belirterek Türk ordusuna muvaffakiyet diledi. Avrupa’da Türklere yönelik kara propagandaları da kınayan Eroğlu, Milli Takımımızın Fransa maçında 1-1 beraberliği ardından verdiği asker selamına yönelik tavırları da eleştirdi. 

BARIŞ PINARI HAREKATINA TAM  DESTEK

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, devlet, millet ve ezan uğruna canlarını veren kahraman şehitlerin anıldığını söyledi.  Barış Pınarı Harekatını gerçekleştiren kahraman Mehmetçiğe başarılar dileyen Vali Dr. Ozan Balcı,”Barış Pınarı Harekatını gerçekleştiren Mehmetçiklerimize muvaffakiyetler diliyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun. Biz de her zaman yanlarındayız.” dedi.

YARINLARA KALMA UMUDUMUZU ŞEHİTLERİMİZE BORÇLUYUZ

Türk milletinin söz konusu vatan, devlet, millet olunca bir araya gelip kenetlendiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Türk milleti konu devlet, millet olunca bir ve beraber olur, tek yumruk olur. Bu da milletimizin büyüklüğünü gösterir. Türk milletini millet yapan özelliği, istikbal, istiklal, vatan ve bayrak için seve seve canını verebilme gücünü göstermesidir. Bu vatanda hür ve özgür olarak yaşıyor, varlığımızı devam ettiriyor, yarına kalma umudu taşıyorsak bunu şehitlerimize, gazilerimize, onların fedakar ailelerine, milletimize borçluyuz.  Bu büyük bir fedakarlık, bu yüksek bir duygu, yüksek bir inanç, milletin karakteridir. Malazgirt Zaferinden bu yana canlarını seve seve veren kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum.” diye konuştu.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Şehitleri Albümü 1999-2019’un hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Programa Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Ayhan Ocak, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, şehit ve gazi aileleri derneklerinin başkanları ile protokol mensupları katıldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x