>
TOKAT, SPORDA 1 NUMARA OLACAK!

TOKAT, SPORDA 1 NUMARA OLACAK!

Türkiye Fair Play Şeref Diploması Ödülünü törenle alan Vali Balcı: “İnanıyorum ki orta vadede Tokat sporun bütün dallarında tüm madalyaları alacak, sporda bir numara olacak”

04 Ocak 2021 - 01:01

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından Spor Tokat Projesi ile Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’ya 2019 Sportif Fair Play Kariyer dalında verilen Şeref Diploması ödülü törenle Balcı’ya takdim edildi.

 

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından Spor Tokat Projesi ile Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’ya 2019 Sportif Fair Play Kariyer dalında verilen Şeref Diploması ödülü törenle Balcı’ya takdim edildi. Programa Vali Dr. Ozan Balcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, antrenörler, beden eğitimi öğretmenleri ve sporcular katıldı.


Kovid-19 tedbirleri kapsamında Tokat Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nde 31 Aralık günü gerçekleştirilen törende konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, 2 yıldır uygulanan Spor Tokat Projesinin ana gayesinin; spor alt yapısına katkı sağlamak, spor kültürünü oluşturmak; aynı zamanda çocukların en az bir spor dalını öğrenmelerini ya da bir spor dalına ilgi duymalarını sağlamak olduğunu vurguladı.

 

HEDEF 110 BİN ÖĞRENCİYİ SPORLA BÜTÜNLEŞTİRMEK

Milli Eğitim ve Gençlik Spor Teşkilatı ile birlikte amaca ulaşma yolunda hızlı adımlarla ilerlediklerini ifade eden Vali Ozan Balcı, hedefin, 110 bin öğrenciye beden eğitimi ve spor öğretmenleri ve antrenörlerle birlikte bir spor dalını öğretmek, spor alt yapısına ve spor kültürünün gelişmesine katkı sağlamak olduğunu ifade etti. Balcı, performansı yüksek sporcuları kulüplere aktarma hedefinin de hızla gerçekleştirildiğinin altını çizdi. 


SPOR KÜLTÜRÜNE DESTEK ARTIYOR
Pandemi döneminde tüm okullardan da spor kulüpleri kurulmasına destek olunduğunu söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Bizim amacımız spor tesisleri yapmaktan daha çok spor kültürüne katkı sağlamak, çocuklarımızın sporla uğraşmalarına katkı sağlamaktı. Ana ilkelerimiz doğrultusunda bu hedefi gerçekleştirdik. Ana sınıfı çocuklarından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine kadar devam eden bir süreç oldu. Çocuklarımızın büyük bir bölümü bir spor dalını sevmeye ve bir spor dalıyla uğraşmaya başladı. İnşallah bu sistem dalga dalga büyüyecek.” diye konuştu. 


TESİS YATIRIMLARI DA SÜRÜYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığıyla imzalanan protokol doğrultusunda malzeme desteğinin devam ettiğini, yüzme havuzu, kapalı spor salonları, güreş eğitim merkezleri, çok amaçlı spor salonları gibi tesislerin yapımının devam ettiğini bildiren Balcı, “Spor Tokat’ta amaç çocuklara sadece bir spor öğretmek, spor kültürüne katkı sağlamak değil, tesisleşmeyi de sağlamaktı. Bir başka amacı kamuoyunun ilgisini çekebilmek, velilerimizi de çocuklarımızı destekler hale getirmekti.” dedi.


DÜNYA ÇAPINDA BAŞARILARLA GÖĞSÜMÜZ KABARACAK
Tokat’ın bütün spor dallarında başarılı olmasının hedeflendiğine dikkati çeken Vali Dr. Ozan Balcı, “İnanıyorum ki orta vadede Tokat sporun bütün dallarında tüm madalyaları alacak, sporda bir numara olacak. Çünkü Spor Tokat’ın temelinde beden eğitimi öğretmenlerimizin, antrenörlerimizin, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin alın teri ve emeği var. Mayası sağlam bir proje oldu. Ben buna canı gönülden inanıyorum. Bütün alanlarda Tokat bir numara olacak. Sadece Türkiye çapında değil dünya çapında da göğsümüzü kabartacak başarılara imza atacak Tokatlı sporcularımız.”  şeklinde konuştu.


ÖDÜLÜNÜ SPOR TOKAT ADINA ALDI
Spor Tokat Projesinin aldığı 2019 Yılı Sportif Fair Play Ödülünden büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Vali Dr. Ozan Balcı, ödülün projede emeği olan herkes adına alındığının altını çizerek, “Burada bir emeğin sonucunu elde etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Milli Olimpiyat Komitesi her yıl Fair Play ödülleri veriyor. Biz de Spor Tokat’a yaptığımız katkılardan dolayı Fair Play Sportif Kariyer Dalında Şeref Diploması Ödülünü aldık. Her ne kadar ödül benim adıma verilse bile biz bunu Spor Tokat Projesi adına aldık. Bu ödülleri başta öğrencilerimiz olmak üzere, beden eğitimi öğretmenlerimiz, antrenörlerimiz, Milli Eğitim ve Gençlik Spor Teşkilatımız, Tokatlı velilerimiz, kısacası Spor Tokat’ta emeği geçen herkes adına aldık. Emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Bu kupa bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Diğer projelerimizde olduğu gibi Spor Tokat’ta da durmadan, yorulmadan, hız kesmeden, aşkla, şevkle devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.


Pandemide Sporun Önemi Ortaya Çıktı
Pandemi sürecinde Spor Tokat projesinin uzaktan devam ettiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Pandemide sporun önemi de ortaya çıktı. Çocuklarımızın sadece akademik anlamda başarılı olmaları yetmez, aynı zamanda fiziksel, güzel sanatlar alanlarında da çocuklarımızı desteklememiz lazım. Bundan sonraki süreçte spora daha çok destek vereceğiz, alt yapıdaki eksikleri tamamlayacağız. Çok güzel başarılara hep birlikte imza atacağız.” dedi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Fair Play Komisyonuna teşekkür
Vali Dr. Ozan Balcı, Spor Tokat’ın tüm ülkeye örnek olması gerektiğinin altını çizerek, “Bu kupanın Tokat’a verilmesini layık gören Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinin kıymetli başkan ve üyelerine, Fair Play Komisyonu kıymetli başkan ve üyelerine yürekten teşekkür ediyorum. Biz çalışmaya devam edeceğiz, kupa bize motivasyon olacak. Spor Tokat’ı Türkiye’ye örnek yapmamız lazım.” ifadelerini kullandı.


Vali Dr. Ozan Balcı, Spor Tokat Projesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Balcı, Spor Tokat projesinin tanıtılmasında emeği geçen yazılı ve görsel basına da teşekkürlerini iletti.

Haber: Mihriban KOÇAKER-Dursun Ekrem ER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KÖY MİNİBÜSÜ KAMYON İLE ÇARPIŞTI: 2 ÖLÜ 1’İ AĞIR 11 YARALI
KÖY MİNİBÜSÜ KAMYON İLE ÇARPIŞTI: 2 ÖLÜ 1’İ AĞIR 11...
DENİZİ OLMAYAN TOKAT’TA BEDAVA BALIK DAĞITIYOR
DENİZİ OLMAYAN TOKAT’TA BEDAVA BALIK DAĞITIYOR