Tokat, sporun başkenti olmaya aday

Tokat, sporun başkenti olmaya aday

“Sağlık Sporda, Spor Tokat’ta” sloganıyla Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı önderliğinde başlatılan Spor Tokat Projesinin açılışı sporcuların muhteşem performanslarını sergilediği bir şölene dönüştü. Vali Balcı, Tokat’ta yakılan bu spor meşalesinin ‘Spor Türkiye’ adıyla ülkeyi saracağını vurguladı

20 Nisan 2019 - 12:27

“Sağlık Sporda, Spor Tokat’ta” sloganıyla Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı önderliğinde başlatılan ‘Spor Tokat’ Projesinin açılışı dün Hüseyin Akbaş Spor Salonunda düzenlenen geniş kapsamlı programla yapıldı. Valilik Başkanlığında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün de paydaşlık ettiği proje kapsamında okullarda tüm öğrencilerin bir spor dalında branşlaşması amaçlanıyor.

Spor Tokat Projesi açılışı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan ve Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’nın konuşmalarıyla başladı. Ardından jimnastik, güreş, tekvando gibi branşlar başta olmak üzere birçok sporcu gösteriler yaptı. Halk Oyunları ekibinin Omuz Halayı da ilgiyle izlendi. Büyük küçük her yaştan ve her branştan sporcuyu bir araya getiren dev organizasyona katılım ve ilgi yoğun oldu.

Programa Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hidayet Arıkan, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali,  AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, sporcular, antrenörler, öğretmen ve veliler katıldı.

ÇAĞLAR: HER ÖĞRENCİ SPORLA TANIŞACAK

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Mili Eğitim İl Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünü bir araya getiren Tokat Valisi Dr Ozan Balcı önderliğinde başlatılan Spor Tokat projesi ile amaçlarının evrensel bir dil olan spor kültürünün tabana yayılması olduğunu söyledi.  Çağlar, “Spor Tokat’ta Türkiye’ye rol model oldu. Bunu birlikte başardık. Hedefimiz Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okullarda öğrencilerimizi kendi istek ve yetenekleri doğrultusunda bir spor branşıyla tanıştırmaktır” dedi.

EROĞLU: SPORU DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Sporun başkenti Tokat. Bu söz çok doğru bir söz. İçi dolu dolu bir söz. Emeği geçen başta Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Bu güzel projeyi başlattığı için. Yine emeği geçen müdürlerimize, öğretmenlerimize, sporcu ve spor dostu kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Sporun dili evrenseldir. Spor insanı zinde tutar. Hem zekasını açar hem vücudu güçlendirir. Sizler bu ülkenin yarınlarısınız. Ve bizler gözümüz arkaya bakmadan size bu ülkeyi emanet edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Özellikle son dönemlerde park alanlarının çoğalmış olması, diğer spor alanlarının çoğalıyor olması, spora desteğin artması sizlerin spor yapmasına birer vesile. Her zaman sporcuyla destek olmaya devam edeceğiz. Tokat’ı sporda daha büyük başarılara kavuşturacağız ve sizlerle gurur duyacağız. Tokat’ı sporda da eğitimde de daha iyi noktalara taşıyacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

BALCI: SPOR BİR MİLLETİN ZEKASIDIR

Spor Tokat Projesinin baş mimarı Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ise bu etkinliği sunan beden eğitimi öğretmenlerini, antrenörleri kutlayarak sözlerine başladı. Gençlik Spor İl Müdürlüğü, ilçe müdürlüklerine, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine, kaymakamlar ve belediye başkanlarına  teşekkür eden Vali Balcı, Spor Tokat kapsamında spor malzemesi dağımı yapmak ve sporcularla bir araya gelmeyi amaçladıklarını söyledi. Vali Balcı, “Ülkemiz her alanda ilerlerken ve gelişirken gelecek kuşaklar için bizim bir şeyler yapmamız lazım. Ülkemizin ilerlemesine gelişmesine omuz vermemiz lazım. Ülkemizin yarınlarını inşa edecek olan gençlerin bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlamamız lazım. Elbette akademik başarı önemli. Ama çocuklarımızın en azından bir spor dalını yapmalarını ya da sevmelerini istiyoruz. Ülkemize  uzun vadede başarılı sporcular çıkacak. Çünkü spor bir milletin zekası, çevikliği, kuvveti ve bunu milletler arası arenada göstermek demektir. Allah’a şükür bu işi Tokat’ta arkadaşlarımız çok güzel bir şekilde gerçekleştiriyorlar. Beden eğitimi öğretmenlerimiz antrenörlerimiz arı gibi çalışıyorlar. Çok mutluyum ve memnunum. Spor Tokat Projesini herkes sahiplendi. Bu inşallah ‘Spor Türkiye olarak tüm Türkiye’de uygulanacak.  Dün Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımız protokol yaptı. Okul sporları alanında tabana yayılacak. Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu bize maddi manevi destek verdi. Yaklaşık 3 milyon TL. İnşallah kısa zamanda ilimize de gelecek. Spor Bakanımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.  değerinde yarım yaptılar.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x