google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Tokat’ta bağ bozumu başladı

Tokat'ta bağ bozumu başladı

Tokat’ta İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Tarım Tokat kapsamında “Bağ Bozumu” programı yapıldı. Merkeze bağlı Emirseyit Beldesinde düzenlenen “Bağ Bozumu” programına katılan Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı “Tokat’ın ufku çok açık. Biz Tokat’ı tarımın başkenti yapmak istiyoruz” dedi.

13 Eylül 2019 - 16:13 - Güncelleme: 13 Eylül 2019 - 16:18

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Tarım Tokat kapsamında Emirseyit Beldesinde Recep Öncü’ye ait bağda düzenlenen programa Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, Emirseyit Belediye Başkanı Turan Kapan, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, sivil toplum kuruluş temsilcileri, protokol mensupları ve çiftçiler katıldı.  


Emirseyit Belediye Başkanı Turan Kapan, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin ve Tokat Milletvekili Mustafa Arslan’ın ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın 7 tane kıymetli ovasıyla tarım memleketi olduğunu belirterek, Tokat’ın Türk tarımının parlayan yıldızı olacağını vurguladı.  Tarımın, çiftçinin ve üretimin dostu olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta bugüne kadar çok kıymetli hizmetler yapıldığını ifade ederek, emeği geçen ve destek veren herkese teşekkür etti. 


Çiftçinin zenginleşmesi ve cebine para girmesi için çalışmalar yürütüldüğünü kaydeden Vali Dr. Ozan, “Tokat’ın ufku çok açık. Biz Tokat’ı tarımın başkenti yapmak istiyoruz.” diye konuştu. 

Devletin çiftçiye çok güzel destekleri ve yatırımları olduğunu söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Bunlar çiftçi ve üretimin dostu olmak demek. Tokat’ta havalimanının, göletlerin tamamlanması, seracılığın geliştirilmesi, asma alanları ile çilek üretiminin artması, ihracata dayalı tarımsal sanayinin geliştirilmesi,  çiftçiye kaba yem, sertifikalı buğday, hayvan röntgen cihazı desteği ile çiftçiyi zenginleştireceğiz.” dedi. 

Tokat’ta tarım ve hayvancılığın geliştirilmesine yönelik herkesin kalbinin aynı attığını, müthiş bir birikim ve ruh olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “İşi yapan sizlersiniz. Biz bu işi yapanları cesaretlendiriyoruz, yüreklendiriyoruz. Biz sizleri desteklemekten büyük mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu.


Yapılan konuşmaların ardından Vali Dr. Ozan Balcı ve programa katılanlar tarafından bağ bozumu gerçekleştirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0