Tokat’ta bağcılık gelişim yolunda

Tokat’ta bağcılık gelişim yolunda

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Bağcılık ve Üzümcülük Sektörü Araştırma Komisyonu üyeleri Tokat’ta oda başkanları ve sektör temsilcileri ile bir araya geldi. Tokat Milletvekili Prof Dr. Celil Göçer’inde içinde yer aldığı komisyonun amacı Tokat’ta bağcılığı geliştirmek.

16 Nisan 2018 - 12:00

Bağcılık sektörü ve üzüm üreticilerinin sorunlarının araştırılarak alınacak tedbirlerin tespit edilmesi amacıyla kurulan TBMM Araştırma Komisyonu Tokat’ta çalışmalarına devam ediyor. Alin Tokat otelinde düzenlenen programda TBMM Bağcılık ve Üzüm Araştırma Komisyonu Başkanı Manisa Milletvekili İsmail Bilen, Katip Balıkesir Milletvekili Ali Aydınoğlu, komisyon üyelerinden Denizli Milletvekili Şahin Tin, Tokat Milletvekili Celil Göçer ile akademik ve uzman kişilerden oluşan heyet bağcılık sektörü ve üzüm üreticilerinin sorunları ve taleplerini dinledi.

 

ÜZÜM ÜRETİCİLERİ TALEPLERİNİ ANLATTI

 Tokat Valisi Ömer Toraman, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım ile İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer’in katıldığı programda konuşma yapan TBMM Bağcılık ve Üzüm Araştırma Komisyonu Başkanı Manisa Milletvekili İsmail Bilen, “Manisa’dan sonra üzümün, yaprağın ikinci başkenti sayılan bir vilayet burası. Burada hem çalışma ziyaretlerimizi gerçekleştirdik hem de şehri tanımaya kültürünü tanımaya çalıştık. Ev sahipliklerinden dolayı Belediye Başkanımıza ve Milletvekilimiz Celil Göçer’e teşekkür ediyorum. Bu işin paydaşı olan 100’e yakın insandan bilgi aldık. Bizlere beklentilerini, taleplerini temennilerini, ön görülerini ifade ettiler. Bizde o talep ve önerileri kaydettik. Bunları bir rapor halinde ilk önce TBMM’ye daha sonrada ilgili kurumlara ileteceğiz. 10’a yakın uzman ve teknikerle birlikte bağcılık sektörü ve üzüm üreticilerinin sorunlarını, taleplerini ve şikayetlerini ele alacağız” dedi.

Programın devamında Tokat İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Şahin, Tokat’ın bağcılıkta ve üzüm üretimindeki yeri ve konumu ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi.

Toplantıda oda başkanları ve bağcılıkla uğraşanları yaşadıkları sorunları ve talepleri dile getirdi.

HABER: Sırrı SÜRER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN