google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Tokat’ta Covid-19 Aşılamaları Başladı

Tokat'ta Covid-19 Aşılamaları Başladı

8 bin 500 sağlık çalışanı bulunan Tokat'ta sabah saatlerinde yoğun aşı mesaisi yaşandı. Sağlık Çalışanlarının Covid-19 pandemisine karşı aşılanmaya başlanırken Tokat İl Sağlık Müdürü Tokat İl Sağlık Müdürü Op.Dr.Hacı Ahmet Sümbül de aşısını Tokat Devlet Hastanesi'nde vurundu

15 Ocak 2021 - 15:19


Tokat'ta sağlık çalışanları Covid-19 pandemisine karşı aşılanmaya başlandı. Bu kapsamda Tokat İl Sağlık Müdürü Op.Dr.Hacı Ahmet Sümbül,  saat 10.30' da Tokat Devlet Hastanesi'nde  Covid-19 aşısı oldu. Böylece Tokat'ta da Sağlık Çalışanlarının aşılama süreci başladı. 

TOKAT'TA AŞI İÇİN ALT YAPI HAZIR
Aşısını vurulan Tokat İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hacı Ahmet Sümbül , “Diğer aşılardan hiçbir farkı yok. İnşallah bU aşılarla birlikte pandeminin bu sıkıntılı sürecini de sonlandırırız. İlk gelen aşılar biliyorsunuz sağlıkçılara yetecek kadardı ama parti parti devamı gelecek Bakanlığımız açıkladı. Bundan sonra da Bakanlığımızın belirlediği sıraya göre Bakanlık sisteme düşürecek, ilan edecek. O ilana göre öncelikli gruplar sırayla randevularını alacaklar. Bizim her türlü alt yapımız hazır. Binlerce kişiye aynı anda aşı yapabilecek kapasitemiz var. Aşı yapma konusunda hiçbir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyoruz. 200'e yakın aile hekimliğimiz var. Halka aşılama başladığında buralarda yapılacak. 15 tane hastanemiz var. Sadece Tokat Devlet Hastanesi'nde bile gündüz 10 gece 20 oda açtık. Hafta sonu da çalışacağız. Vatandaşlarımız, ilan edildiklerinde hiçbir sıkıntı yaşamadan çok rahat bir şekilde aşılarını yapacağız. Tokat'ta 8 bin 500 sağlık çalışanımız var. Bunun 6 bin 200'ü kamuda. Biz sadece kamuyla sınırlı değiliz. Tüm sağlık çalışanlarımız dahil üniversite ve özel hastane ve muayenehanelerde dahil 8 bin 500 kişi. İsteyen herkese aşı yapacağız. Bu mecburi değil.” Diye konuştu.

SAĞLIK ÇALIŞANI TEŞEKKÜR ETTİ
Aşısını vurulan Sağlık çalışanı Mustafa Kurt da “Devletimize teşekkür ediyoruz. Diğer devletlerden daha önce aşılamayı getirdiği için. Sağlık çalışanları aşı olduktan sonra diğer vatandaşlarda aşılanacak. Türkiye'de aşılar sayesinde hastalık bitecek inşallah” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA "YEMEK" GARABETİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ