>
Tokat’ta Dil Okulu projesi hayata geçiriliyor

Tokat’ta Dil Okulu projesi hayata geçiriliyor

TOGÜ ve Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile dil okulu projesi hayata geçiriliyor

20 Eylül 2021 - 19:55

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kariyer Merkezi (TOGÜ KARMER) Müdürü Doç. Dr. Doğan Bozdoğan, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Erdem Kanışlı, Sürekli Eğitim Merkezi (TOGÜSEM) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sertan Talas ve Türkçe Öğretim Merkezi (TÖMER) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Avşar Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali'yi ziyaret etti.

Küreselleşmenin nihai sonucu olarak yabancı dilin zorunlu olduğu bir çağda dil eğitiminin önemine vurgu yapılan görüşmede, Tokat özelinde yapılacak olan "Dil Okulu" projesi hakkında planlamalar yapıldı.

Hedef kitlesinin okul öncesinden orta öğretime kadar genişletildiği projede, öğrenciler kurulacak olan "Dil Atölyeleri" ve belirlenecek okullarda, alanında uzman eğitimcilerle buluşturulacak. Dil öğreniminin sevdirilmesi ve herkesin bundan faydalanması hedefiyle oluşturulan projeden duyduğu memnuniyeti belirten İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali söz konusu proje için desteklerinin tam olduğunu belirtti.

KARMER Müdürü Doç. Dr. Doğan Bozdoğan bu ve benzer projeler çerçevesinde Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi geneli ve KARMER özelinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortak hareket etme noktasındaki memnuniyetini dile getirdi.

TÖMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Avşar'ın detaylarını anlattığı proje, Tokat için bir ilk olup "Bir Dil Daha" sloganıyla hayata geçirilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Patlayan lastik kaza yaptırdı: 4 yaralı
Patlayan lastik kaza yaptırdı: 4 yaralı
TOKAT’TA PROJELERİ HIZLANDIRACAĞIZ
TOKAT’TA PROJELERİ HIZLANDIRACAĞIZ