Tokat’ta eczaneler maske dağıtımına başladı

Tokat’ta eczaneler maske dağıtımına başladı

Tokat’ta eczanelerde maske dağıtımının başladığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, sokağa çıkma kısıtlaması olmayan vatandaşların eczanelere başvurarak maske taleplerini iletebileceklerini ve sistemin onay vermesi durumunda maskelerini ücretsiz alabileceklerini belirtti

30 Nisan 2020 - 14:21

Tokat İl Pandemi Kurulu ve İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantıları ayrı ayrı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantılarda Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması, bu güne kadar alınan tedbirlere vatandaşlarımızın en üst seviyede riayet etmeleri ve vatandaşların zorunlu haller dışında evlerinden çıkmamalarının sağlanmasına yönelik konular değerlendirildi. 


Devlet Olarak Her Zaman Vatandaşlarımızın Yanındayız
Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerinin, 24 saat esasına göre çalıştıklarını vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere Bakanlıklar tarafından Koronavirüsün yayılmasının engellenmesi için alınan tedbirlere, sosyal izolasyonun sağlanmasına ve insanlar arası sosyal mesafenin korunmasına vatandaşların hassasiyet göstermesi gerektiğini kaydetti. Vatandaşların evlerinde kalmaları gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız için Vefa Sosyal Destek grubunun hazır ve nazır olduğunu belirtti.

 Vali Balcı, sokak hayvanlarının bu süreçte aç kalmaması için çalışmalar yapıldığını kaydetti.

 

ECZANELERDE MASKE DAĞITIMI BAŞLADI
Eczanelerde maske dağıtımının başladığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, sokağa çıkma kısıtlaması olmayan vatandaşlarımızın eczanelere başvurarak maske taleplerini iletebileceklerini ve sistemin onay vermesi durumunda maskelerini ücretsiz alabileceklerini belirtti. 

 

3. FAZ YARDIM BAŞVURULARI BAŞLADI
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın kaynak ayırdığı Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında 3. Faz yardımlar için müracaatların başladığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, mağduriyet yaşayan esnaflar ve işsizlik maaşı ile kısa süreli ödenekten yararlanamayan bu süreçte işsiz kalanların yanında olunacağını ifade etti. Vali Dr. Ozan Balcı, “Başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor. Ancak e-Devlet yoluyla müracaatta bulunamayan vatandaşlarımıza İl merkezimizde Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde, ilçelerimizde ise Kaymakamlıklarımız bünyesinde oluşturulan destekleme ofisleri ile Vefa Sosyal Destek ekiplerimiz vatandaşlarımıza başvuruda kolaylık sağlıyor” dedi. 

 

Koronavirüs ile mücadelenin birlik ve beraberlik duygusu,  dayanışma ve yardımlaşma içerisinde aşılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, fedakarca görev yapan Vefa Sosyal Destek gurubuna ve özveri ile çalışan sağlık ekiplerine emekleri nedeniyle teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT'I DOLU VURDU
TOKAT'I DOLU VURDU
ZİNAV GÖLÜNDE ÇALIŞMALAR DEVAM
ZİNAV GÖLÜNDE ÇALIŞMALAR DEVAM