TOKAT’TA FUTBOL ÜVEY EVLAT MI?

TOKAT'TA FUTBOL ÜVEY EVLAT MI?

Spor müdürümüz Arif Sağdıç eski Tokatspor yöneticilerinden Vejdi Ayça ile gündemdeki konular hakkında özel bir söyleşi yaptı

03 Eylül 2020 - 11:17 - Güncelleme: 03 Eylül 2020 - 12:01

Spor müdürümüz Arif Sağdıç eski Tokatspor yöneticilerinden Vejdi Ayça ile gündemdeki konular hakkında özel bir söyleşi yaptı

SORU: ARİF SAĞDIÇ: TOKAT FUTBOLU NEREYE GİDİYOR?

CEVAP: VEJDİ AYÇA: 1969 Yılında kurulan Tokatspor ‘un nereye gittiğini ne ben biliyorum nede bu takımın kurucuları biliyor. Kamuoyu ve sporseverler de nereye gittiğini bilmiyor. Tabi Tokatspor konusunda bu saatten sonra nedenlere ve niçinlere takılmak çok fazla da gerekmiyor. Yapılan hiçte hoş bir durum değil. Mevlana hazretleri Tokat’a gitmek gerek demiş neden Tokat dediğimizde layık ben naif insanlar topluluğu görüyorum Tokat’ı. Bana göre bana dokunmayan yılan bin yaşasın daha uygun düşüyor Tokatlı için. Sayın Tokatspor kulüp başkanı Ufuk Akçakaya neden Sivasspor’u ya da  Malatyaspor’u yada Erzurumspor’u yada kendi memleketin Elazığspor’u  almadın da  Tokatspor’u almayı tercih ettin. İstersen cevabını da ben vereyim seni bu şehirlerde ne kabul ederler, nede bir dakika durdururlar.  Ama şunu bil ki insanların zafiyetlerinden faydalanıp bu işin sonuna kadar götüremeyeceksin. Öyle seri yalanlar söylüyorsun ki hangisini söylesem utanırsın diyeceğim ama sende utanmak için ne yüz kalmış nede astar kalmış. Benim yıllardır futbol tecrübeme göre Tokat futbolu bu gidişle bir arpa boyu ilerlemez.

SORU: ARİF SAĞDIÇ:  TOKAT’TA FUTBOL TEKRAR AYAĞA KALKAR MI?

CEVAP: VEJDİ AYÇA: Bu soruların cevapları hem çok zor hem de çok kolay. Tokatlı genleri bakımından sporun her türlüsünde dünya şampiyonu olimpiyat şampiyonu Avrupa şampiyonu sporcular çıkarmıştır. Geçmişten bugüne kadar çok kaliteli ahlaklı futbolcular yetişmiştir. Bana göre artık 2001: ruhunu yeniden yaşatacak maya bu memlekette vardır.  Bizler spor adamları var olan maya ile geçmişi unutup sıfırdan yeni bir takım kurmanın heyecanı ile yaklaşık 6 aydır sayın milletvekillerimizle sayın valimizle sayın belediye başkanımızla istişareler yaptık, aynı kanıya vardık.

SORU: ARİF SAĞDIÇ:  TOKAT’TA YENİ BİR TAKIMA İHTİYAÇ VAR MI?

CEVAP: VEJDİ AYÇA:  Evet yukarda belirttiğim gibi Tokat’ta 2001 ruhunu yeniden yaşatacak bir takıma ihtiyaç vardır. Neden 2001 derseniz kuruluşundan 32 yıl sonra ilk kez şampiyon olan Tokatspor futbol takımında 9 tane Tokatlı futbolcular vardı. Yeni Eray’lara, Kadir’lere, Fatih’lere, Ayhan’lara,  Serdar’lara, Metin’lere, Mehmet’lere, Hakan’lara, Gökalp’lere, Haluk’lara, Recep’lere ve Bekir’lere ulaşmak ve o günleri yaşatmak biz spor adamlarının yegane çabası bu başarılı ruhu tekrar canlandırmak olmalı.

SORU: NEDEN TOKATSPOR TAKIMINA YÖNETİCİ ZOR BULUNUYOR?

CEVAP: VEJDİ AYÇA: 1969’dan bugüne kadar Tokatspor onlarca yönetimler oluşturmuş, ve Tokatspor’u  öyle veya böyle yaşatmıştır. İnsanların üslupları gelen her yönetim için yeni gelen yönetimi sıkıntıya sokmuştur. Tokatspor’da futbolcu olarak yönetici olarak çoğu kez bulundum. Yaşadığımız sıkıntıları hiçbir şekilde de belli etmemek için kulübün başkanından malzemecisine varana kadar işi ya da Tokatspor yaşasın diye hepsini yuttuk.  Lakin bunu herkesin bilmesi gereken bir hususu vardır ki emin olun Tokatspor’un yenilecek bir parası hiç olmadı. Şimdi hiç kimse kusura bakmasın  bu takımı kendi kredi kartları ile yürütmeye kalkan kulüp başkanlarını  Tokatspor’dan dolayı tutuklanan ceza evinde yatanları evine haciz gelenleri  acaba hiç onura etmeyi teşekkür etmeyi hiç düşündünüz mü.

SORU: ARİF SAĞDIÇ: YENİ OLUŞUMUN ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

CEVAP: VEJDİ AYÇA:  Şimdi ben ömrünün 45 yılını spora hizmet adına adamışım. Ve bunu sorumluluk olarak kabul etmişim. Aslında yaşadığım sıkıntıları bilmeden oluşumla ilgili kırıcı söylemler beni son derece üzüyor.  Oluşum gurubunun çalışmaları yaklaşık altı aydır başladığı gibi devam etmektedir. İnşallah Tokatlıya yakışır bir takımı her manada parmakla gösterilecek ahlaklı terbiyeli bir takım oluşturup son yıllarda yaşadığımız sportif çirkinlikleri içerisinde barındırmayan bir takımı götürebildiğimiz yere kadar götürmek adına ilimizin büyüklerine söz verdik, verdiğimiz sözde sonuna kadar duracağız. Bunlar için gece gündüz nasıl projeler üretebilir miyizi tartıştık.

SORU: ARİF SAĞDIÇ:  YENİ OLUŞUMUN PROJELERİNİN İÇİNDE NELER VAR?

CEVAP: VEJDİ AYÇA: Üzerinde bilirkişilerle paylaştığımız su projesi sayın vekillerimize sayın valimize sayın belediye başkanımıza sunduğumuz ve çok çok beğenilen forma projemiz geçmişten bu güne kadar Tokatspor’da görev yapmış kulüp başkanlarını ve yönetim kurullarını onura edecek vip salonu projesi üzerinde çalışmalar yaptık.  Arif bey dünyanın her ne yapıyorsan yap en zor işi para istemektir.  Bizlerde bu manada sayın büyüklerimizden bizim projelerimize destek olmalarını istedik. Maddeler halinde projelerimizi söylüyoruz. Projelerle ilgili kimsenin aklında soru işareti olmamak için ayrıntılı bilgi bir çay sohbetinde sunum istenirse sunum olarak sunacağız.

SORU. ARİF SAĞDIÇ: SON SÖZLERİNİZİ ALABİLİR MİYİZ?

 CEVAP: VEJDİ AYÇA: Son olarak stad konusunda sayın vekilimiz Mustafa Arslan bey bizlere çok mutlu olacağımız stadla ilgili projesini mevcut stadın yerine yenisinin yapılacağı müjdesini verdi. Eski bir spor adamı ve eski gençlik spor il müdürü olarak sayın vekillerime ve sayın valime sayın belediye başkanıma yıllarca Tokatspor başkanlığı yapmış yönetimde bulunmuş herkese sonsuz teşekkürler ediyor, 2001 ruhunu yaşatmak adına yanımızda olmanızı bekliyoruz. Tüm Tokat spor kamuoyuna eski yönetici ve il müdürü olarak saygılar sunuyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı