Tokat’ta gazilerden dünyaya asker selamı

Tokat’ta gazilerden dünyaya asker selamı

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tokat Şubesi, Türkiye Harp Malulü, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Tokat şubesi ve Tokat TESOB yürüyüş düzenleyerek Barış Pınarı Harekatı’na destek verdi. Yürüyüşe Ampute Futbol Milli Takım Teknik Direktörü Osman Çakmak da katıldı. Çakmak gazilerle birlikte asker selamı vererek dünyaya mesaj verdi

18 Ekim 2019 - 10:16

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye Milli Ordusu (SMO) ile birlikte Fırat Nehri'nin doğusundaki alanların terör örgütlerinden arındırılmasına yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı, başladığı 9 Ekim tarihinden beri başarı ile sürdürülürken harekata destekler de devam ediyor.

Barış Pınarı Harekatı’na bir destek de Tokat’ta Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tokat Şubesi, Türkiye Harp Malulü, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Tokat şubesi ve Esnaf ve Sanatkarlar Odasından geldi. TESOB önünde toplanan gazi dernekleri ve esnaf odaları temsilcileri, Cumhuriyet Meydanına bir yürüyüş gerçekleştirdi. Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Odası (TESOB) Başkanı Fehmi Çankaya, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tokat Şubesi Başkanı Bilal Özmen, Türkiye Harp Malulü, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Tokat şubesi Başkanı İbrahim Güleç’in yanı sıra gaziler ve esnaf odası temsilcilerinin destek verdiği yürüyüşe kendisi de Gazi olan Ampute Futbol Milli Takım Teknik Direktörü Osman Çakmak da katıldı. Çakmak Gazilerle birlikte Asker Selamı çakarak mesaj verdi. Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanında Saygı Duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

GAZİLER’DEN KKTC CUMHURBAŞKANINA İSTİFA ÇAĞRISI

Ardından açıklama yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tokat Şubesi Başkanı Bilal Özmen, “Şanlı tarihimizin Malazgirt’ten Kurtuluş Savaşına, Çanakkale’den en son 15 Temmuz ihanetine karşı verdiğimiz mücadelelerle doludur. Şimdi de ülkemizin aleyhinde darbeler ve ambargolar tertip ediliyor. 40 yıldır bizi terörle diz çöktürmeye çabalıyorlar. Ancak bu Haçlı zihniyetinin desteklediği PKK, PYD/YPG terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı ile tarihimize bir altın sayfa daha ekliyoruz. Bu ezanları susturamayacaksınız. Bu milleti bölemeyeceksiniz. Bize diz çöktüremeyeceksiniz. Ancak ne kadar Türküm dese de Rum ağzıyla konuşan Kıbrıs Barış Harekatı’nda şehit verdiğimiz 498 arkadaşımızın kemiklerini sızlatan Sayın Mustafa Akıncı’yı şiddetle kınıyoruz. Derhal bulunduğu makamdan istifa etmesini istiyoruz. Barış Pınarı Harekatı’nı sonuna kadar destekliyoruz. Ordumuzun, askerimizin yanındayız. Görev verilirse savaşa hazır olduğumuzu ilan ediyoruz” dedi.

TESOB: ORDUMUZ TERÖR ÖRGÜTLERİNİN BAŞINI EZECEK

TESOB Başkanı Fehmi Çankaya ise “Amaç, sınırlarımıza yuvalanmış PKK/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerini bölgeden temizlemek ve ülkemizde misafir ettiğimiz yaklaşık 4 milyon Suriyeli mülteciyi kendi ülkelerine iskan etmek ve 911kilometrekaralik Suriye hududumuzda güvenli bölge oluşturmak için şanlı ordumuz tarafından Barış Pınarı Harekatı başlatılmıştır. Tarihi şan ve şerefle dolu ordumuz ecdadının izinde yürüyerek binlerce kilometre uzaktan gelip bölgeyi ateş çemberine alan güçlerin hamiliğini yaptığı terör örgütlerinin başını ezecek yine nice zaferlere imza atacaktır. Biliyoruz ki bu güç ve kudret damarlarındaki asil kan da mevcuttur. Allah yar ve yardımcıları olsun” diye konuştu.

Kalabalık ardından Askerlik Şubesi’ne giderek harekata katılmak için dilekçe verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKATSPOR AŞ BAŞKANI TUTUKLANDI MI?
TOKATSPOR AŞ BAŞKANI TUTUKLANDI MI?