google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
TOKAT’TA GEÇİRDİĞİM GÜNLERİ UNUTAMAM

TOKAT'TA GEÇİRDİĞİM GÜNLERİ UNUTAMAM

Spor müdürümüz Arif Sağdıç 1979: 1983: yıllarında Tokatspor futbol takımında futbol oynayan efsane futbolcu İrfan Köklü ile telekonferans yoluyla özel bir röportaj yaptı

04 Haziran 2020 - 13:02 - Güncelleme: 19 Haziran 2020 - 08:49

SORU: ARİF SAĞDIÇ: İRFAN KÖKLÜ KİMDİR
CEVAP: İRFAN KÖKLÜ:  Öncelikle bana bu imkanı sunan Tokat haber gazetesi ve şahsınıza teşekkür ederim. Aradan bunca yıl geçtikten sonra hatırlanmak çok güzel bir şey. Ben 1979. VE 1983 yılları arasında doyumsuz anılarla Tokatspor'da futbol oynadım, halen futbolun içinde olan bir futbol emekçisiyim. Ayrıca futbol yaşamımım şöyle özetliyim 1968. 1970 yıllarında Muhafız gücü birliği takımında Türkiye şampiyonu olduk. Burada Ercan Süsoy hocam hem komutanımız hem teknik direktörümüzdü. Daha sonraki yıllarda sırası ile Gençlerbirliği, Kırıkkale spor, İstanbulspor, Konya İdmanyurdu, ve Ereğlispor takımında oynadım.

SORU: ARİF SAĞDIÇ: TOKATSPOR TAKIMINA NASIL TRANSFER OLDUNUZ
CEVAP: İRFAN KÖKLÜ: Tokatspor takımına 1979 yılında Konya reğli den o zamanki yönetici Köksal Selçuk tarafından transfer edildim. Köksal başkanıma sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Benim futbolumu o dönemde takip ediyormuş Ereğli spor takımı o yıllarda çok başarılı bir takımdı. Köksal Selçuk abim bana seni Tokatspor takımına transfer edeceğim dedi. Tabi o yıllarda şimdiki gibi sosyal medya yok. Düşünme süresi istedim bana düşün ama seni ne gerekiyorsa Tokatspor takımına alacağım dedi ve aldı. Kendisine bir kere daha teşekkür ediyorum iyi ki beni Tokat gibi bir takıma transfer etmiş. Kendisine uzun ömürler diliyorum. 1983 yılına kadar Tokatspor takımında futbol oynadım ve burada çok güzel anılarım geçti. Bir kez daha tüm Tokatlı dostlarıma selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

SORU: ARİF SAĞDIÇ: TOKATSPOR ŞUANKİ DURUMDAN NASIL KURTULUR.
CEVAP: İRFAN KÖKLÜ: Öncelikle söylemek isterimki Tokatspor takımının şuan bulunduğu durum benide çok rahatsız ediyor. Halen İstanbul,da olsamda Tokatspor,u takip etmeye çalışıyorum. Maalesef futbol yöneticiliğinin, gönül işi olmaktan çıkarılıp, rant haline dönüştürülmesi hem futbol sisteminin hemde Tokatspor takımını olumsuz etkilemiştir. 29 Haziran 2018 tarihinde alınan şirketleşme kararını büyük bir talihsizlik olarak değerlendiriyorum. Mülkü amirlerin ve siyasilerin buna müsaade etmemesi gerekirdi. Maalesef olan olmuş Tokatspor iki yılda amatöre düşmüştür. Yiğit düştüğü yerden kalkar. Tokatspor,u yine Tokatlılar kurtaracaktır. Öncelikle sizin gibi Tokat'I Tokatspor,u, gönülden seven insanların bir araya gelerek, Tokatta,ki futbol adamları bir ortak akıl oluşturması gerekir. Naçizane düşüncem Tokat'ın özüne dönmesidir. Ortak akılla oluşturulacak yeni ekip amatör ruhla hareket etmeli iyi niyetli olmalıdır. İyi ve titiz taramalarla her yaş gurubundan oluşturulacak alt yapı organiszyonları ile yeni futbolcu yetiştirmeli, teknik ekipte ğine Tokatlı olmalıdır. Tokatlı gençlere şans verilmeli, israr cı olunmalı, sabır ve kararlılık gösterilmelidir. Doğru ve çok çalışmayla başarılı olmak kaçınılmazdır. Eğer ilk adım doğru atılırsa kaybedecek fazla bir şeyi kalmayan Tokatspor'un eski günlerine döneceğine inancım sonsuzdur.

SORU: ARİF SAĞDIÇ: SON SÖZLERİNİZİ ALABİLİRMİYİZ
CEVAP: İRFAN KÖKLÜ: Bunca yıl geçmesine rağmen hatırlanıp, düşüncelerimizin sorulması benim için büyük bir gurur kaynağıdır. Türk futbolunda büyük bir marka olan 50 yıllık Tokatspor'un ereyip yok olmasına müsaade edilmemelidir. Tokatspor7dan pek çok yıldız yetişmiştir. Burada hiç unutmadığım bir anım var. 1980 yıllarda Tarsus,ta lig maçı oynarken, maçta golü yedik. Lapacı lakaplı takım arkadaşım Dursun Ali ile santra yapıyorduk. Dedim ki lapacı topu önüme dürt dedim Dursun Ali topu önüme dürttü orta sahadan topu direk Tarsus İdmanyurdu kalesine orta sahadan attığım şutla topu gol olarak gol attım. Bu maçı ve bu golü ömrümün sonuna kadar unutmam mümkün değil. Tokat milletvekillerimize, Tokat belediye başkanımıza büyük görevler düşmektedir. İyi bir planla üç yıl içerisinde Tokatspor hak ettiği yere ulaşacaktır. Başta siz değerli dostlarım olmak üzere tüm Tokatlı lara sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Gönlüm her zaman sizlerle.

ARİF SAĞDIÇ: Bundan sonraki yaşamınızda size başarılar dilerim.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Bekir ŞEKER
    10 ay önce
    İrfan abi ile Bilbay A takımında ben genç takımdayım, Ercan hoca antrenmanda bizleri A takımın karşısına koyuyor, futbol oynanıyor, Bibay santrafor ben stoper Bilbay hava topuna sıçrıyor vuramıyor, top benim kafada bir iki pozisyon Bilbay yanıma geldi, \"Oğlum ben buradan para kazanıyorum bırak vurayım\" bıraktım Bilbay hava toplarında vuruyor gol, Ercan Süsoy çağırdı \"Lan oğlum bu senden top alamaz vurdurma\" yine oynuyoruz, Bilbay sinirleniyor, zemin toprak, Irmak tarafında taç çizgisinin orada İrfan abi ile Bilbay pozisyon gereği beni bir makasa aldılar, havada üç takla zemine çakıldım, İrfan abi yanıma geldi \"Bir şeyin yok değilim delikanlı\" Bilbay da tık yok, Turan Çivilidağ ağabey yanıma geldi \"Kalk Bekir bunların gücü yetmezse seni mahvederler\" kalktım oynadım Bilbay beni geçemedi, Allah yollarını açık etsin, İrfan abi deyince anım depreşti.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA "YEMEK" GARABETİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ