Tokat’ta konferanslar iptal

Tokat’ta konferanslar iptal

Dünyayı saran corona virüsüne karşı tedbir amaçlı Tokat’ta konferanslar iptal edildi. Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda dezenfekte çalışmalarını sürdürecek, öte yandan toplu ulaşımda da dezenfekte için hazırlık yapılıyor

13 Mart 2020 - 10:33 - Güncelleme: 14 Mart 2020 - 11:56

Dünya genelinde corona virüs vakaları 117 bine yaklaşırken can kaybı 4 bini aştı. Türkiye salgına karşı erken tedbir alan ülkelerden oldu. Önceki gün Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Türkiye’de bir vaka görüldüğünü ve hemen karantinaya alındığını duyurmuştu. Bakan Koca’nın açıklamasının ardından tedbir amaçlı bir dizi program da iptal edilmeye başlandı.

Tüm dünyası sarsan Corona Virüse karşı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni tedbirler aldı. Bakanlık, bu kapsamda okullardaki tüm sosyal etkinlikleri iptal etti. Buna göre, okullarda yapılması planlanan toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, ödül töreni, spor müsabakası, yarışma gibi sosyal etkinlikler iptal edildi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ise dün attığı twitte “2 AY DİRENELİM. YAZIN VİRÜSÜN ETKİSİ AZALIYOR. Bilim Kurulumuzun öngörüsü bu yöndedir. Bu hastalık daha çok bir kış enfeksiyonu. Tedbir alırsak, yayılmayı önlersek, büyük olasılıkla, 2 ayda hayat normale döner” ifadelerini kullandı.

İl Sağlığı Güvenliği İl koordinatörü ve Milli Eğitim Şube Müdürü İlhan Yayar, Cumhuriyet Anadolu ve Mesleki Teknik lisesi Kimya bölümünde salgına karşı tedbir amaçlı ihtiyaç duyulan tüm sıvı sabun, dezenfektan, çamaşır suyu ve türevlerinin imalatını yaptıklarını ve okullarda dezenfekte çalışmalarının süreceğini söylemişti.

TOPLU TAŞIMADA DEZENFEKTE HAZIRLIĞI

Toplu taşıma araçları da corona virüsü için büyük risk ortamlarından biri. S.S.3 No.lu Tokat Şehir içi Halk Minibüsleri Küçük Otobüs ve Otobüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Öztürk’te konuyla ilgili hazırlık yaptıklarını bir ilaçlama şirketi ile görüştüklerini ve toplu taşıma araçlarına dezenfekte çalışmasının başlayacağını duyurdu.

KONFERANSLAR İPTAL EDİLDİ

Öte yandan Tokat’ta gerçekleştirilecek bazı konferanslar salgın nedeniyle tedbir amaçlı iptal edildi. Bunlardan biri TOBB Tokat Kadın Girişimciler İcra Kurulu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenleyeceği Prof. Dr. Bilge Hilal Çadır Efeli’nin ‘Kadın Girişimcilik’ konulu, Doç Dr. Sema Polatcı’nın ise ‘Tükenmişilk Sendromu’ konulu sunumlar yapacağı etkinlik oldu. Mehmet Akif Ersoy Engelliler Ortaokulu konferans salonunda dün gerçekleştirilmesi planlanan etkinlik corona virüs salgını nedeniyle tedbiren son anda iptal edildi.

Bu yıl İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 99. Yıl dönümü nedeniyle İYİ Parti Tokat İl Başkanlığının organizesinde 17 Mart tarihinde TESOB Konferans salonunda yapılması planlanan Şair Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Argon’un katılacağı konferans da iptal edildi. Argon’un ‘Dedem ve Ben ‘ adlı konferansı dahil tüm programlarının salgın nedeniyle iptal edildiği bilgisi geldi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK
HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA