Tokat’ta ölümlü kazalar yüzde 12,6 azaldı

Tokat'ta ölümlü kazalar yüzde 12,6 azaldı

Tokat Valisi Ozan Balcı, bir önceki yılın ilk 6 ayına göre ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarında yüzde 12,6, ölü sayısında yüzde 72,2 ve yaralı sayısında yüzde 14,1 azalış olduğu söyledi.

19 Temmuz 2019 - 10:24

Tokat Valisi Ozan Balcı başkanlığında 2019 yılının ilk 6 aylı değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Emniyet Müdürü Göksel Toplaoğlu, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Erdinç İnel, Trafik Denetleme Şube Müdür Vekili Nadir Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali katıldı.

Toplantıda trafik kazalarının önlenmesi adına hayata geçirilen "Öncelik Yayanın, Öncelik Hayatın" sloganıyla hazırlanan proje görüşüldü. Trafik Denetleme Şube Müdür Vekili Nadir Öztürk, toplantıda trafik kazalarını önleme planı doğrultusunda emniyet kemeri, aşırı hız, hatalı sollama, ışık ihlali, cep telefonu kullanımı ve alkol denetimleri ile ilgili sunum yaptı.

ÖLÜ VE YARALI SAYISI AZALDI

Sunumların ardından açıklamada bulunan Vali Balcı, "İlimiz genelinde meydana gelen trafik kazalarının ilk 6 aylık değerlendirilmesinde bir önceki yılın ilk 6 ayına göre ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarında yüzde 12,6, ölü sayısında yüzde 72,2 ve yaralı sayısında yüzde 14,1 azalış olduğunu görüyoruz. Araç ve sürücü kontrol sayılarının ise ilk 6 aylık değerlendirilmesinde bir önceki yılın ilk 6 ayına göre kontrol sayısının yüzde 23,5 arttığı, uygulanan trafik cezalarında yüzde 11,0 azalış olduğu, kontrol sayısı artmasına rağmen uygulanan trafik cezalarındaki azalışın vatandaşlarımızın trafik kurallarına uyma alışkanlıklarının arttığının göstergesidir. Vatandaşlarımızın daha huzurlu ve güvenli bir şekilde yolculuk yapabilmeleri için gerekli önlemleri alıyor, trafik kazalarındaki riski en aza indirmeyi hedefliyoruz" dedi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
BÜLBÜL' DEN ERDOĞAN SEVGİSİ....
BÜLBÜL' DEN ERDOĞAN SEVGİSİ....