TOKAT’TA ORMANLARA GİRİŞ YASAKLANDI

TOKAT'TA ORMANLARA GİRİŞ YASAKLANDI

Tokat’ta piknik alanları, ören yerleri ve mesirelik alanlara girişler yasaklandı. Yasak 30 Eylül tarihine kadar sürecek.

01 Ağustos 2021 - 20:04 - Güncelleme: 02 Ağustos 2021 - 21:23

Tokat Valiliği´nden ormanlara girişlerle alakalı olarak gelen yasak Valiliğin sosyal medya hesaplarından vatandaşlarla paylaşıldı. Konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle oldu:

1- 01.08.2021 - 30.09.2021 tarihleri arasında yetkili kurumlarca belirlenmiş tescilli piknik ve mesire alanları dışındaki ormanlarda ateşli piknik yapmak, gezmek, motorlu taşıt kullanmak ve kamp yapmak yasaklanmıştır.

2 - ilimiz genelinde anız ve bahçe artıklarını toplanarak yakılması yasaklanmıştır.

3 - Yetkili kurumlarca belirlenmiş tescilli piknik ve mesire alanlarında 31.10.2021 tarihine kadar ateşli piknik yapılmasına saat 19.00 dan sonra müsaade edilmeyecektir.

4 - Ormanlık alanlara yakın olan yerlerdeki düğün ve benzeri organizasyonlarda orman yangınına neden olabilecek havai fişek, dilek balonu gibi yanıcı madde kullanılmasına müsaade edilmeyecektir.

5 - Genel Kolluk Kuvvetleri ( İl Jandarma Komutanlığı ile İl Emniyet Müdürlüğü Birimleri ) ile Orman Muhafaza Memurları başta olmak üzere Belediye Başkanlığına bağlı Zabıta, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne bağlı koruma ve kontrol ekipleri gibi görevliler, sorumluluk alanlarına giren köy muhtarlıkları ve kaymakamlıklarda mevzuatlar çerçevesinde gerekli kontrol ve denetimleri yaparak, denetimlerde tespit edilen aykırılıklar karşısında ilgili mevzuat doğrultusunda gerekli adli ve idari işlemler yapılacaktır.

6 - Komisyonumuzca alınan İl kararları ilde tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, ilçelerde ise kaymakamlık vasıtası ile köy muhtarlıklarına duyurulmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

2021/08/2021-08-01-20-06-22.jpg
2021/08/2021-08-01-20-06-28.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Oliver
    1 ay önce
    ...Ne demisler tedbirini al, takdirine karisma dusturunu cok takdir eder ve severim.Her ne kadar bu orman yanginlarinda gercek sebeb, iklimlerde ki cok sicak hava sartlari,kurak/yagmursuz yaz mensimi gibi vb, faktorler olsa da sabotaj gibi / bit yenikleri olmasi ihtimalide olabilir.Guzel Turkiyemiz\'in Orta Doguda ki konumu nazar-i dikkate alinirsa, az dostumuz oldugu kadar, bircok zibidinin de varligini bilmekde yarar vardir. Her halukarda uyunanik olmakda/tedbirli olmakda yarar yarardir. Insallah alinan tedbirler sonuca faydali olur kanatindeyim.Herkese mevlamdan saglik ve sihhatler dilerim. Hosca kalin...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin Tunç oldu
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin...