>
Tokat’ta özel eğitim ve sosyal hizmetlerde çıta yükselecek

Tokat’ta özel eğitim ve sosyal hizmetlerde çıta yükselecek

İnşaatı devam eden ‘Sosyal Hizmetler kampüsü’ alanını inceleyen Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, kampüsün Aktif Yaşam Merkezi, Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi, Çocuk Evleri, Spor Tesisleri ile modern ve örnek bir proje olacağını, ‘Özel Eğitim Kampüsü' nde hafif, orta ve ağır her türlü engelli çocukların liseye kadar özel eğitim alabileceğini söyledi

23 Kasım 2021 - 20:19

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, eğitim yatırımları kapsamında Tokat merkezde inşaatı devam eden Özel Eğitim Kampüsü'nde incelemelerde bulunarak bilgi aldı. Vali Ozan Balcı, “Kampüsümüzde hafif, orta ve ağır her türlü engelli çocuklarımız için hem özel eğitim meslek hem özel eğitim uygulama okulu olacak. Öğrencilerimiz anaokulundan, ilkokul,ortaokul ve liseye kadar eğitim alacaklar. Engellilerimizin ve ailelerinin yanındayız." dedi.

 

Tokat Valiliği koordinesinde, Tokat Belediyesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü işbirliğinde Tokat'a kazandırılan Sosyal Hizmetler Kampüsü inşaatında incelemelerde bulunan Vali Ozan Balcı, İçerisinde; Aktif Yaşam Merkezi, Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi, Çocuk Evleri, Spor Tesisleri ile modern ve örnek bir proje olacak olan kampusün, bakıma muhtaç çocuklarımız, gençlerimiz ve engellilerimiz için çok güzel bir yaşam alanı olacağını ifade etti. Vali Balcı, “Engelli ve engelli ailelerimizin her zaman yanındayız, yakınındayız. Onların yaşamlarını kolaylaştırmak, hayatlarına değer katmak için çalışıyoruz. Sosyal Hizmetler Kampüsümüz memleketimize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Balcı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün yapımı devam eden hizmet binası inşaatında incelemelerde bulunarak bilgi aldı. Balcı, “Yeni hizmet binasının tamamlanmasıyla vatandaşlarımıza daha etkin ve verimli hizmet verecek. Memleketimize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

HABER: Mihriban KOÇAKER

2021/11/2021-11-23-20-21-36.jpg
2021/11/2021-11-23-20-21-38.jpg
2021/11/2021-11-23-20-21-41.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat İl Sağlık Müdürlüğü’ne Öner Nergiz atandı
Tokat İl Sağlık Müdürlüğü’ne Öner Nergiz atandı
LİDER TOKAT FK TAKIMI DERBİYE HAZIR
LİDER TOKAT FK TAKIMI DERBİYE HAZIR