Tokat’ta psikososyal destek hattı açıldı

Tokat’ta psikososyal destek hattı açıldı

Tokat İl Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezi bünyesinde Psikososyal Destek Hattı kuruldu. Vatandaşlar 08:30 ile 17:00 saatleri arasında telefonla destek alabilecek

27 Mart 2020 - 13:29

Ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve COVID-19 salgının yayılımını engellemek adına birçok tedbire başvuruldu.  Bu tedbirlerden biri de psikososyal destek hattı oldu.

 

Psikososyal destek hattı ile Tokat İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve COVID-19 salgının yayılımını engellemek adına birçok tedbire başvurulmuştur. Bu tedbirlerden biri de halkımıza psikososyal destek sunmaktır. Böylelikle halkımız evinden çıkmadan psikolojik danışmanlık alabilecektir. Bu amaçla COVID-19 döneminde etkilenen bireylerin normal hayata uyum sağlaması için stres, kaygı, korku vb. durumlarla baş etme becerilerini geliştirmek amacıyla Tokat Sağlıklı Hayat Merkezi bünyesinde PSİKOSOSYAL DESTEK HATTI kurulmuştur. Vatandaşlarımız, 08:30 ile 17:00 saatleri arasında telefonla 0 (356) 212 85 05 numarasını arayarak psikolojik destek alabilecektir”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK
HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA