Tokat Tabipler Odası Kongreye katılmıyor

Tokat Tabipler Odası Kongreye katılmıyor

Tokat Tabipler Odası aldıkları Yönetim Kurulu kararı ile Türk Tabipler Birliği’nin yapacağı kongreye katılmayacağını açıkladı. Ayrıca Tokat Tabipler Odası’ndan yapılan açıklamada “İdeolojik amaçlarını ön plana çıkaran bir tutum ve anlayış içerisinde hareket eden genel merkez konseyinin açıklama ve uygulamalarını kabul etmiyoruz” denildi.

24 Eylül 2020 - 13:45

Tokat Tabipler Odası yazılı bir açıklama yaparak Türk Tabipler Birliği’nin yapacağı kongreye katılmayacaklarını ifade ettiler. Yönetim Kurlu kararını paylaşan Tokat Tabipler Odası’nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemiz ve biz hekimlerin daha çok birlikte ve omuz omuza olmaya ihtiyaç duyduğumuz bu zor günlerde yapıcı olmayan hiçbir dili ve üslubu kabul etmiyoruz. Türk Tabipler Birliği’nin öncelikli görevi hekim haklarını savunmaktır. Gecesini gündüzüne katan, pandemi sürecinde fedakarca çalışan biz hekimlerin köklü bir meslek kuruluşu olan Tokat Tabipler Odası olarak siyasi tartışmaların içerisinde olmayacağız. İdeolojik amaçlarını ön plana çıkaran bir tutum ve anlayış içerisinde hareket eden genel merkez konseyinin açıklama ve uygulamalarını kabul etmiyoruz. Pandemi sürecinde yapılacak olan kongreye katılmayacağımızı ilan ediyoruz. Meslektaşlarımıza ve kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'a 33 yeni Doktor kadrosu
Tokat'a 33 yeni Doktor kadrosu
Şaşkına çeviren yufka
Şaşkına çeviren yufka