Tokat’tan Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

Tokat’tan Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

AK Parti Tokat Gençlik Kolları, katıldığı televizyon programında imam hatip mezunlarına yönelik sözleri nedeniyle yazar Erol Mütercimler hakkında Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

12 Eylül 2020 - 13:08

AK Parti Tokat Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk ve parti üyeleri Tokat Cumhuriyet Başsavcılığına giderek katıldığı televizyon programında imam hatip mezunlarına yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı yazar Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundular. Suç duyurusu öncesi Tokat Adliyesi önünde basın açıklaması yapan AK Parti Tokat Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk “Hepimizin bildiği gibi İmam Hatip Liseleri ülkemizdeki genel eğitim sisteminin bir parçasıdır. Türkiye’de gün geçtikçe halkımızın yoğun ilgisini ve beğenisini kazanan imam hatip liselerinde, fen ve edebiyat derslerinin yanı sıra İslami ilimlerle ilgili dersler modern eğitim ortamlarında eş zamanlı olarak okutulmaktadır. Bu yönüyle imam hatip liseleri pek çok dünya ülkesinin ilgisini çekmekte ve özgün bir model olarak gündeme gelmektedir.  İmam hatip liseleri Ülkemizin birlik, beraberlik, asayiş, kalkınma, ahlâkî davranış ihtiyaçlarına önemli katkıları vardır. Hal böyleyken, bütün bunlar birer gerçek ve istatistiklerle sabit bulunduğu halde, İmam Hatip Liseleri ve liselileri hakkında oluşturulmaya çalışılan yanlış çirkin ve algı ile her daim mücadele edeceğimizi bilinmesini isteriz” dedi.

 

“AK Parti Tokat Gençlik Kolları olarak, imam hatip lisesi mezunları, mensupları ve imam hatip liselerine yürekten bağlı gençler olarak ne imam hatip liselerini ne de imam hatip lisesi mezun ve mensuplarını asla yalnız bırakmayacağız. Kimsenin Türkiye'nin güzide okulları ve mezunlarını kötülemesine ve iftira etmesine asla izin vermeyeceğiz” diyen Başkan Aktürk;  “Yine bilinmesini isteriz ki, İmam-Hatip Liselerini seven, çocuklarını bu okullara gönderen, mezunlarının ülke için faydalı olduğuna inanan milyonlar, bu ağır ve çirkin ithamlara asla razı olmayacak ve imkan vermeyeceklerdir” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YIKIM BAŞLADI
YIKIM BAŞLADI
Gökçeli Barajı'nda sona gelindi
Gökçeli Barajı'nda sona gelindi